Flame

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

re Artefacte

Mesaj  vipera la data de Lun 21 Mai - 14:05

fruntea sud a scris:
Inca o data, te anunt ca nu imi schimb decizia sa mutam artefactele de la noi din alianta
de unde razulta: Nu respectam regulament + nu respectam Lider Cadran = nu vrem sa mai facem parte din Familia GDN, concuzionand, alte comentari sunt de prisos.

vipera
Pedestru
Pedestru

Data de inscriere : 31/03/2011

Sus In jos

Re: Flame

Mesaj  comisaru la data de Lun 21 Mai - 11:48

Astept si parerea celorlalti lideri de aliante daca sa mai continuam cu GDN*weed in aceeasi familie GDN sau doar PNA. Am incercat sa trec peste orice orgoliu si sa ii avem alaturi dar vad caci chiar ei doresc sa ne impinga in a lua decizii nu tocmai placute. Nu voi cere si nici nu accept sa fie atacata aceasta alianta decat doar conturile ce vor ataca in familia GDN. Jucatorii ce nu vor dori sa ramana in alianta GDN*weed vor fi bineveniti in celelalte aliante GDN.
Voi da un mesaj in care am sa explic decizia luata si sper sa fie difuzat si in alianta cu pricina. Eu am gresit ca am acceptat aceasta alianta in plus fata de cele stabilite initial si imi cer scuze fata de colegi pentru acest incident.
Dar, inca astept si decizia voastra in acest sens. Majoritatea decide.

comisaru
Druider
Druider

Data de inscriere : 10/01/2011

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Lun 21 Mai - 0:36

N-am fost tocmai entuziasmat (eufemism) atunci cand am trecut peste hotararea initiala sa nu cooptam alte aliante, asa ca nu ma surprinde prea mult ce se intampla acuma.

Evident nu mai putem continua impreuna, colaborarea trebuie sa se bazeze pe incredere si aceasta nu mai exista.

Vom continua deci fiecare pe drumul lui fara sa ne incurcam unii pe altii.
Nu inainte totusi de a rezolva un mic aspect, ca la orice divort:
In *weed sunt jucatori care au intrat (nu mai conteaza cum) acolo stiind ca sunt tot in GDN. Cum aceasta apartenenta inceteaza sa mai fie valabila, ei trebuie sa se poata intoarce la matca daca doresc.
Ca doar nu e frumos sa faci pe zmeii cu jucatori care apartin unei alte echipe, nu ?.

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 57

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Dum 20 Mai - 22:03

mie cred (de fapt sunt sigur) ca imi pare rau pentru ca am "militat" pe langa fiecare ca GDN Weed sa fie primita in GDN , desi inainte de inceput am hotarat sa nu mai luam aliante gata formate ci doar cu lideri care au confirmat loialitatea fata de GDN tocmai pentru a nu mai fi in situatia care ne aflam acum. Motive o sa gasim mereu pentru orice , dar eu unul nu imi doresc sa fiu in aceeasi tabara cu cineva care spune ca nu doreste sa joace in echipa , nu doresc sa joc alaturi decineva care pune mai sus alianta sa fata de altele , care se crede mai corect fata de ceilalti , care se crede mai "lider" fata de ceilalti .
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Dum 20 Mai - 16:46

ziua buna

dragoste cu forta nu se poate, asta e parerea mea ... iar daca ajungi sa te cramponezi de asa un conflict (indiferent unde-i dreptatea), sa nu poti, ca si lider, sa treci peste el nicicum si sa-l ridici pana la nivelul de "politica aliantei" ... mi se pare mai mult decat tendentios. Pentru ca daca era vorba de incapatzanare sau despre a tine partea acelui jucator pana la capat (ceea ce la o adica nu poate fi de comdamnat) ... trebuia sa o faci atunci.

Sa vii dupa o vreme si sa folosesti o decizie veche a lui comisaru (cum o fi fost ea, nu mai conteaza .. dar pe care ai acceptat-o tacit la un moment dat) ca sa o dai la intors cu artefactele, mi se pare cel putin de prost gust. Daca ai considerat ca decizia respectiva era nedreapta, trebuia "sa mori cu comisaru de gat" nu sa pleci capul, sa ne servesti texte de genul: ... ptr. binele tuturor bla bla ... si sa vii dupa o vreme sa scoti din palarie aceeasi poveste ca s-o folosesti in alte scopuri si ca scuza ptr. alte decizii pe care le iei in numele aliantei tale.

.. poate unii nu inteleg cui ma adresez mai sus ... la oricare din cei doi lideri Weed care au postat mai jos, se potriveste la amandoi Smile

imi pare rau de colegii carora nu le-am zis sa refuze invitatia din Weed atunci cand a fost agresiunea aia de recrutare nesimtita din partea lor si acuma o sa fie nevoiti sa joace condusi de parerile personale ale lui nus normal, fruntea sud si care o mai fi, in loc sa joace acest server cum ar fi dorit, poate.
.. si nu, nu retractez cuvantul "nesimtita" de mai sus ... consider ca m-am exprimat mai mult decat elegant, avand in vedere situatia.

n-am scris cele de mai sus ca sa intru in polemici cu cineva si nici nu voi raspunde ... tocmai ca sa nu mai incitam spiritele (numai daca ziceti de mama, careva Razz), este parerea mea personala fata de actiunile si afirmatiile celor 2 ... orice ar posta, tot nu ma fac sa ma razgandesc, asa ca n-are rost.

avand in vedere ca unul din liderii weed a scris mai mult decat clar ca nu respecta nici o decizie la nivel de confederatie + pasajele pe care le-am dat "paste" pe skype (unde sunt afirmatiile amandurora, reason si fruntea sud) ... eu propun ca relatiile aliantelor GDN cu Weed sa fie cel mult de PNA, de acum incolo. Stiu ca nu e treaba mea sa propun asta, e a comisarului ... doar faceam o propunere, aici, ca sa nu avem discutii ca pun tzara la cale prin alte parti.

astept in primul rand o parere a sefului Smile

bnk
Pedestru
Pedestru

Reputatie : 3
Data de inscriere : 11/01/2011

Sus In jos

Mesaj  fruntea sud la data de Dum 20 Mai - 14:16

E a 3a oara cand ma acuzi pe nedrept cum ca mias fi convins jucatorul sa fondeze acolo, sau sa cucereasca oaza.
1. jucatorul a venit la mine in ally dupa ce fondase acolo si nu era in 7x7 al capitalei acelui individ, ca jucator nu il pot numi, a luat oaza de capul lui si fara sa incalce nici un regyulament, deoarece satul jucatorului white bear nu era capitala.
2. nu indemn nici un jucator sa cucereasca nici o oaza, ba chiar ieri am avut o problema similara intre jucatorul oly si modelina, si iam spus modelinei sa renunte la oaza.
3. stii destul de bine ca jucatorul respectiv, sau "liderul"* respectiv trebuia sa ma anunte pe mine, si ar fi luat oaza fara nici un fel de probleme, dar au preferat atacurile pe sat, si zarra chiar la idnemnat pe jucatorul respectiv sa atace.
4. nu vad ca jucatorul white bear sa fi primit vreo penalizare Wink, inceteaza sa ami dezinformezi oamenii cu afirmatii sia cuzatii false
Inca o data, te anunt ca nu imi schimb decizia sa mutam artefactele de la noi din alianta, oricare ar fi acestea, asa ca daca ai de luat vreo decizie, conform amenintarilor de mai jos, care suna ceva de genul daca nu faceti ca mine va sterg, o poti lua de pe acum.

Alex.

* am pus lider intre ghilimele, pt ca nu pot numi lider un jucator care imi cerea sa apelez la calitatile mele de lider pt ami obliga un jucator sa renunte la un sat, viitoarea lui capitala, deja ajunsa in acea clipa a jocului undeva la cca 100 pop, si nu pot numi lider un pe cineva care isi indeamna jucatorul sa atace in confederatie.

fruntea sud

Reputatie : 1
Data de inscriere : 17/03/2012

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Dum 20 Mai - 9:21

fruntea sud a scris:Am observat si in trecut masurile tale, in cazul unui atac asupra unui jucator aliat, si aici nu en referim la oaza in cauza, ci la atacurile pe sat, atacatorul va inapoia doar jumatate din resurse inapoi, de fapt ar trebui, deoarece nici pe alea nu le inapoiaza in cazul in care face parte din aliantele "vechi" si nu din cele noi, deoarece ceilalti benefeciaza de tratament personalizat, iar regulamentul in cazul lor devine usor de incalcat, daca nu inexoistent...iar acum sincer, cine nu ar incalca un regulament atata timp cat se stie ca nu va primi nici o pedeapsa pt asta. Apreciez faptul ca ai scris cu rosu si albastru, lipseste galbenul si ar fi iesit tricolorul.

Tin sa anunt, tot de pe acum, ca nu voi respecta nici o decizie din Regulamentul pt Artefacte, in acre se impune push la nivel general de GDN pt atefactul de trupe. Cei care cer artefactul sa isi procure singuri resursele nu sa cerseasca ca apoi sa faca pe zmeii cu armata facuta din resursele altora.

Alex

Primul care a gresit a fost jucatorul tau fiindca a fondat la un interval de 14 zile in zona respectiva, apoi a luat oaze ce erau in aria crooperului (ce a devenit ulterior capitala) cu accordul tau, si cand i s-a cerut sa o elibereze nu a cooperat. A gresit si cel care a atacat, iar daca nu ataca trebuia ca jucatorul tau sa plece direct. Asa ca i-am penalizat pe amandoi pentru greselile facute.
Nu te mai plange si marginaliza ca victima fiindca voi ati inceput acel scandal prostesc ....de copii fara minte.
comisaru
Druider
Druider

Reputatie : 20
Varsta : 45
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Mesaj  fruntea sud la data de Sam 19 Mai - 23:03

Am observat si in trecut masurile tale, in cazul unui atac asupra unui jucator aliat, si aici nu en referim la oaza in cauza, ci la atacurile pe sat, atacatorul va inapoia doar jumatate din resurse inapoi, de fapt ar trebui, deoarece nici pe alea nu le inapoiaza in cazul in care face parte din aliantele "vechi" si nu din cele noi, deoarece ceilalti benefeciaza de tratament personalizat, iar regulamentul in cazul lor devine usor de incalcat, daca nu inexoistent...iar acum sincer, cine nu ar incalca un regulament atata timp cat se stie ca nu va primi nici o pedeapsa pt asta. Apreciez faptul ca ai scris cu rosu si albastru, lipseste galbenul si ar fi iesit tricolorul.

Tin sa anunt, tot de pe acum, ca nu voi respecta nici o decizie din Regulamentul pt Artefacte, in acre se impune push la nivel general de GDN pt atefactul de trupe. Cei care cer artefactul sa isi procure singuri resursele nu sa cerseasca ca apoi sa faca pe zmeii cu armata facuta din resursele altora.

Alex

fruntea sud

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Sam 19 Mai - 22:09

Vorbe, vorbe si iar vorbe.
Comisaru nu decide ceva findca doar asa vrea el ci spre interesul confederatiei GDN.
S-a spus ca aliantele GDN sunt libere sa-si coordoneze intern jucatorii dar trebuie sa participe la orice actiune alaturi de celelalte aliante partenere la actiuni, artefacte si ww. Vad ca se spune ca eu vreau sa indepartez alianta GDN*WeeD (mai ales ca se afirma ca am luat o decizie gresita in privinta celor doua conturi.....si se stie ca amandoua conturi au gresit) aflati ca nu este asa.
Vom fi tot 11 aliante GDN, veti fi mai departe alaturi de noi si veti primi artefactele necesare, dar la fel va cer sa procedati si voi fara acele conditii puerile ce doriti a le impune. Insa daca si dupa ce vor fi cucerite artefactele nu doriti sa cooperati la schimbarea artefactelor de GE/HE sau de trupe, sincer eu personal am sa ma ocup de conturile ce vor crea astfel de probleme, nu alianta sa plateasca pentru cativa insi (ce le-am accordat inca odata increderea mea).
Voi termina acel regulament in ceea ce priveste artefactele si sper sa intelegeti ca nu voi avantaja pe "cei vechi" sau "noi", si eu ultima data cand voi mai folosi aceste cuvinte fiindca toti sunteti membrii aliantelor GDN.
Inca odata va rog sa va ganditi ca incerc sa mediez conflicte nu sa le creez, dar stiu sa iau si masurile necesare daca se insista
comisaru
Druider
Druider

Reputatie : 20
Varsta : 45
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Sam 19 Mai - 21:03

fruntea sud a scris: Comisaru asteapta decizia voastra cu privire la eliminarea noastra din confederatia GDN

te inseli , noi asteptam decizia lui comisaru in privinta GDN*Weed

fruntea sud a scris: alianta GDN*WeeD nu va da mai departe artefactele, exceptie va face doar artefactul de HE/GE care va fi mutat in acdrul confederatiei doar dupa ce toti jucatorii care benefeciaza de gold din alianta noastra au terminat cu el, iar cel de trupe, probabil se va plimba si in alte aliante in cazul in care nu vom avea resurse ca sa ne putem folosi de el

dar , cred ca prin cele de mai sus ai luat singur decizia ,

fruntea sud a scris: oricum nu am fi primit Wink )

aici iar te inseli
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Giulia la data de Vin 18 Mai - 18:54

Ma bag si eu ca musca in lapte dar hai sa ne linistim si sa incercam sa facem treaba buna, conflictul cu alianta zarrei intr-adevar nu a fost ok dar nici sa ne agatam de asta la infinit. Fruntea sud crede-ma ca e primul server care il joc alaturi de GDN si nu regret, nici macar nu ma simt ca un om nou in confederatie . Ce te rog eu este sa treci peste acel conflict si sa incercam sa fim cat mai uniti ca sa mearga totul bine.
Giulia

Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/02/2012

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Vin 18 Mai - 17:10

majoritatea liderilor si-au castigat increderea , cel putin a mea si cred ca a majoritatii...(e prima si ultima oara cand folosesc cuvintele "cei vechi " si "cei noi" - a fost un pact inainte de inceputul serverului ca sa nu folosim aceste cuvinte , tocmai ca cei noi in GDN sa nu se simta marginalizati) , dar cu cei vechi am jucat cateva servere impreuna , si cu greu se poate pierde aceasta incredere reciproca cred eu . De asemenea , cred ca si celor nou veniti in alianta li s-a acordat incredere deplina , nu au fost conferinte ascunse , nu au fost si nu sunt (sau nu stiu eu ) planuri ascunse vizavi de aliantele conduse de oameni care sunt la primul server alaturi de GDN .

Observ ca mai mereu folosesti cuvintele "noi" si "voi". Ceea ce m-a facut mereu sa joc in GDN in afara prietenilor care mi i-am facut aici , a fost ca aici s-a respectat omul din spatele contului , nu s-a jignit si nu s-a barfit (il excludem pe hannibal care trebuie sa-l luam ca atare , nu exista leac pentru el) , dar in rest cei care au pus mai sus interesele propriului cont sau al propriei aliante fata de interesele confederatie , usor usor s-au exclus singuri sau au plecat. Sa nu crezi ca asta spun sa faceti voi ...doar am spus de ce imi place mie in GDN .

referitor la atacurile cu barbarul sau ares , eu le consider motive mult prea mici ca sa nu spun pretexte . In afara de acele atacuri au mai fost atacuri GDN X vs GDN B spionaje in GDN NV (nici nu mai stiu de unde), si banuiesc ca au mai fost dar nu s-a facut tamtam , nici macar nu s-a auzit de ele. S-a rezolvat intre lideri .

Eu in continuare sper ca o sa va ganditi mai bine despre cum o sa doriti sa jucati acest server in continuare.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  fruntea sud la data de Vin 18 Mai - 16:08

scuza-ma dar increderea se castiga iar nu ati facut nimic altceva decat sa trageti ptr voi ... vezi cazul barbarul si cu zarra unde atacul in alianta a fost trecut cu vederea desi REGULAMENTUL pe care ma rogi sa il urmez cerea clar excluderea ... , la fel si cazul lui hanibal care a fost juma de zi fara alianta si a rupt trupe aliate ... astea fiind spuse care e regulamentul pe care il urmam ?? sa nu ma intrebi de ce dezgrop mortii ptr ca iti raspund ca nu au fost ingropati ci doar trecuti cu vederea ptr binele nostru al tuturor

fruntea sud

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum