Flame

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Flame

Mesaj  fruntea sud la data de Vin 25 Mai - 13:11

salut mesajul asta il scriu cu promisiunea sa numai postez niciodata aici si este strict ptr colegul nostru bnk

1 din cei 50 de jucatori pe care ii enumeri tu 30 sunt adusi de mine si alex de pe alte servere asa ca nesimtirea am exclus-o din start
2 legat de faptul ca vrei tu sa postez eu diferite lucruri aici ... sincer nu ma intereseaza

legat de viitorul nostru alaturi de gdn tin sa le multumesc lui alex si comisaru ca au reusit sa gaseasca intelepciunea ptr a putea lucra asa cum trebe spre castigarea serverului

ps gatul meu e la dispozitia ta pe contul fruntea sud

cu stima si respect grig

fruntea sud

Reputatie : 1
Data de inscriere : 17/03/2012

Sus In jos

Re: Flame

Mesaj  bnk la data de Vin 25 Mai - 1:27

comisaru .. puteam sa-ti scriu in alta parte chestia asta, dar prefer s-o scriu aici, poate inteleg si unii ceva din asta:

acuma vroiam sa mai scriu un mesaj legat de cei 30+20 +5 din weed care de fapt sunt 50 in total ... si jumate din ei sunt acolo ca urmare a unei campanii de recrutari NESINTITE si nu a reorganizarii cum zicea fruntea sud, mai jos ... dar, recitind mesajele mai vechi, ale lui, ca sa vad la care din afirmatili sa dau "quote", am dat peste tot felu' de chestii aiurea (ca sa nu zic de prost gust) si m-am razgandit.

n-are nici un rost sa polemizez cu asemenea oameni, asa ca iti transmit sincerele mele felicitari (comisaru) ptr. ca poti sa treci peste niste afirmatii infantile si complet aiurea si ii felicit, totodata pe cei care au decis, la inceput, sa-ti acorde incredere.

PS: promit sa-l musc de beregata pe urmatorul care mai scrie chestiile alea despre tine Smile

bnk
Pedestru
Pedestru

Reputatie : 3
Data de inscriere : 11/01/2011

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Vin 25 Mai - 1:05

comisaru a scris:Cristina te rog sa expui si pozitia aliantei GDN-W aici pentru ca fiecare a spus ce a crezut ca mai bine sau nu.

seara buna

banuiesc ca unele probleme le-a rezolvat comisaru, din ce am citit mai sus.

in continuare astept parerea GDN-W .. si vad ca si comisaru o asteapta.
daca vorbesc aiurea pe aici si unii sunt mai presus de acest forum si nu se coboara la nivelul nostru sa-si spuna parerea, deschis, aici ... atunci va rog sa-mi spuneti ca sa nu scriu degeaba si sa inchei subiectul ... deh, daca noi suntem prea jos ca sa le cunoastem pareea, asta e ...

daca nu ... atunci va rog sa lasati aroganta deoparte si sa postati aici parerea GDN-W legata de artefacte. scurt si cuprinzator, fara referiri la postarile mele ca sa nu deviem de la subiect.

si daca totusi ... este NU in continuare .. eu nu mai consider ca are vreo utilitate acest forum, e doar pierdere de vreme.

bnk
Pedestru
Pedestru

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Joi 24 Mai - 11:15

Perfect atunci , inseamna ca asteptam sa se dea mass-ul ala prin aliante pentru a face cunoscut jucatorilor care vor dori sa se foloseasca de un artefact care se plimba ce conditii sunt .

Bineinteles , inainte de a le plimba trebuie sa le capturam , si cred ca ar trebui pusa la punct o strategie prin care sa nu se duca mai multi dupa acelasi artefact , si sa piarda timpul pe drum , macar un topic unde la momentul respectiv sa se posteze de la adunare , la fel cum a fost cu colonistii.

p.s. referitor la discutiile mai aprinse , cu siguranta trebuie sa incercam sa ne "cenzuram" mai mult , chiar daca suntem latini
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Joi 24 Mai - 7:37

Alianta GDN*WeeD va merge mai departe alaturi de grupul de aliante GDN in aceleasi conditii ca si celelalte aliante. Vor primi si vor ceda artefacte in functie de solicitari. Va rog sa terminati cu orice acuzatii reciproce si sa ne vedem de treaba pe viitor, pastrand un ton adecvat si politicos in discutiile purtate pe forum sau conferinte.
comisaru
Druider
Druider

Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Mesaj  fruntea sud la data de Mier 23 Mai - 15:53

da lor, este opinia ta personala, pe care o respect, singurul lucru care ma deranjat este ca ieri tu propuneai sa ne retragem din gdn, la un moment dat ai sps cu cristina lider, apoi cu cine vrem noi lideri ca sa nu se interpreteze faptul ca o vrei pe cristina out din gdn, si chiar tu ai propus pnaul intre aliantele care vor parasi gdnul si cele care vor ramane in gdn, si de ieri pe astazi nu mai esti de acord cu ce ai zis. datorita carui fapt se datoreaza asta? alte discutii private pe skype, in care sunt 2 jucatori, nu spun numele, care militeaza cu varf si idnesat impotriva noastra, avand motive personale pt a ne vrea afara din gdn, mai nou si fara pna....iar la o adik, daca chiar ne rupem, in mare parte datoranduse asta, faptului ca suntem in continuare jigniti, cum ca am fi fatarnici si etc, crezi ca ar conta asa de mult pt noi daca avem sau nu pna in cadran, da ar fi frumos, si miar face placere asta, dar nu imi este teama ca o sa fiu atacat pt decizia pe care o voi lua la un moment dat in devcursul zilei de astazi.

Alex

fruntea sud

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 23 Mai - 15:47

nemt0aika a scris:
iar pui paie pe foc Smile) te mananca degetelele of of of of

ma bucur ca am reusit sa iti fac placerea sa poti evidentia acest lucru ...daca tu doreai calmarea , puteai spune ..frate ..gata incetati ca poate s-or intelege...
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 23 Mai - 15:38

Lord Dark a scris:alex ..ceea ce am spus este doar opinia mea ...cel care hotaraste , este comisaru ..daca vrea sa tina cont de ea ..bine , daca nu tot bine ...eu oricum am sa-i respect deciziile . La fel e si cu ceilalti , sunt doar opinii , hotararile finale si decisive le ia comisaru.

iar pui paie pe foc Smile) te mananca degetelele of of of of

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 23 Mai - 14:52

alex ..ceea ce am spus este doar opinia mea ...cel care hotaraste , este comisaru ..daca vrea sa tina cont de ea ..bine , daca nu tot bine ...eu oricum am sa-i respect deciziile . La fel e si cu ceilalti , sunt doar opinii , hotararile finale si decisive le ia comisaru.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Mier 23 Mai - 13:57

Va rog sa va calmati, am spus doar ca discut cu conducerea aliantei GDN*WeeD si veti fi anuntati la timpul potrivit de rezultat. Pana atunci nu mai agitati apele fiindca si asa este o situatie tensionata.

Multumesc.

comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  fruntea sud la data de Mier 23 Mai - 13:52

Pai Lord, undeva mai jos, daca citesti ai sa vezi ca nu am fost noi primii care au propus pnaul, a fost usturoi sau bnk, nu imi aduc aminte exact, apoi ai venit si tu cu o propunere similara, ba chiar mai mult ai dat si un exemplu, GDN/Aegis, si toata lumea era de acord nu existau pareri contra, acum daca lam propus acel PNA nu ar trebui sa mai fim de acord cu el, iar asta pare cu o amenintare, nu mai jucati cu noi, va atacam, se subantelege din ceea ce ai scris tu, eu inca nu am dat un mass in ally cum ca neam rupt de GDN, deoarece inca mai vb cu comisaru intro conferinta privata.

Vad de asemenea ca cineva a propus sa se trimita mesaje oamenilor de la mine din ally ca sa isi schimbe alianta, cu permisiunea comisarului, desi eu vb cu comisaru si am sps ca o sa trimit eu massul encesar in cazul in care va fi nevoie, 30 de oameni din alianta sunta dusi de mine de pe alte servere, si 20 au venit dupa reorganizare, unii dintre ei sunt jucatori mici care iam recrutat pt a le da o sansa in acest joc, sunt sigur ca in cazul unei ruperi unii dintre ei vor alege sa schimbe alianta, dar vorbim de aproximativ 5 jucatori aici, pe care deja ii stiu.

Tot ce va rog, este sa nu amenintati inutil, iar daca o faceti, spuneti verde in fata, o sa va atacam daca nu jucati cu noi, nu ca nu acceptati un PNA cu noi, mie asa imi place sa joc.

Spor la joc tuturor.

Alex

fruntea sud

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 23 Mai - 7:09

eu unul nu sunt de acord cu acel pna propus de weed
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Mier 23 Mai - 1:09

cum sa eviti discutarea unui subiect care nu-ti convine ?
a) prin ocolire - orice argumente ai primi, te faci ca ploua si o tii pe a ta
b) prin deviere - pui de un alt subiect "mai tare", eventual cu protectie def si ce mai trebuie.

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Reputatie : 19
Varsta : 57

Sus In jos

Mesaj  FatalDreams la data de Mar 22 Mai - 22:51

Pe mine m-ati pierdut cu agitatia asta Very Happy Question Exclamation

FatalDreams
Calaret fulger
Calaret fulger

Reputatie : 16
Data de inscriere : 16/02/2012
Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Mar 22 Mai - 22:35

m-am saturat sa citesc postari aiurea si sa ne tot duca cu zaharelul ... topicul e deschis de zile intregi ..

scurt ... da sau ba? ce tot ne ia de tampiti si discuta de weed? parca ideea ei era sa nu discutam numai de alianta proprie, pai ce d-zo are cu weed-ul .... sa zica ce are de zis ptr. W.

bnk
Pedestru
Pedestru

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Mar 22 Mai - 22:34

bnk a scris:lui alex n-are rost sa-i mai raspund .. cred ca e clar ptr. toti care este alegerea lui.
comisaru, rogu-te fa un mesaj concludent si ma ocup eu sa il dau tuturor din weed ca sa stie cum stau treburile, i cazul in care nu ai timp.

ms

PS: ptr individa ... o alta dovada ca raspunzi aiurea, noi toti ziceam de PNA ... hop si tu cu "ii sustin cu def, cu protectie", iar te-a luat gura pe dinainte .. complet aiurea, normal.

Toate la timpul lor, deocamdat discut cu Alex. Asa ca va rog sa va calmati cu totii.
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Mar 22 Mai - 22:32

bnk a scris:in continuare raspunzi aiurea.
nu ai atata bun simt sa-ti exprimi parerea legata de nenorocitele alea de artefacte?
ce tot o dai la intors pe aici si raspunzi la altceva decat esti intrebata? daca vrei sa faci comentarii atunci nu cita o intrebare care se refera la cu totul altceva.

este ultimul meu post in care ma exprim acceptabil.
m-am saturat sa fiu luat de prost.
urmatorul post, discutam ca la coltz de strada, daca altfel nu se poate cu unii/unele.

bnk te rog sa te calmezi si sa fi civilizat.......multumesc
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Mar 22 Mai - 22:23

lui alex n-are rost sa-i mai raspund .. cred ca e clar ptr. toti care este alegerea lui.
comisaru, rogu-te fa un mesaj concludent si ma ocup eu sa il dau tuturor din weed ca sa stie cum stau treburile, i cazul in care nu ai timp.

ms

PS: ptr individa ... o alta dovada ca raspunzi aiurea, noi toti ziceam de PNA ... hop si tu cu "ii sustin cu def, cu protectie", iar te-a luat gura pe dinainte .. complet aiurea, normal.

bnk
Pedestru
Pedestru

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Mar 22 Mai - 22:18

in continuare raspunzi aiurea.
nu ai atata bun simt sa-ti exprimi parerea legata de nenorocitele alea de artefacte?
ce tot o dai la intors pe aici si raspunzi la altceva decat esti intrebata? daca vrei sa faci comentarii atunci nu cita o intrebare care se refera la cu totul altceva.

este ultimul meu post in care ma exprim acceptabil.
m-am saturat sa fiu luat de prost.
urmatorul post, discutam ca la coltz de strada, daca altfel nu se poate cu unii/unele.

bnk
Pedestru
Pedestru

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 22 Mai - 21:10

comisaru a scris:Cristina te rog sa expui si pozitia aliantei GDN-W aici pentru ca fiecare a spus ce a crezut ca mai bine sau nu.

Indiferent de decizia Weed-ului eu ii voi sustine ( cu deff , cu protectie cu tot ce pot eu )

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  fruntea sud la data de Mar 22 Mai - 21:01

[/quote]restul celor ce le-am citit mai jos .. deviatii de la subiect/prostii la care nu vreau sa imi pierd vremea sa le raspund, de genul: aia cu copy/paste ale afirmatiilor celor din Weed ... subiectul era ce zic ei, ma doare in cot ca ei se simt spionati si deranjati ca cineva le afla parerile exprimate pe dupa coltz, aici discutam subiectul, nu alte nimicuri. N-am primit nici un mesaj din partea lor ca ar fi deranjati de ce am postat ... inseamna ca nu au nici o problema, deci nu are rost noi sa discutam pe tema asta. Atata timp cat ei nu isi sustin punctul de vedere, nu vad de ce ar trebui cineva din exteriorul Weed sa isi dea cu parerea despre ce cred/fac/gandesc/judeca cei din Weed .. doar daca au acceasi parere in toate si atunci sa aiba taria s-o expuna aici, de la cap la coada. Pana atunci haideti sa nu mai fim avocatii altora si sa ne expunem doar parerile proprii aliantei, legate de ceea ce se discuta aici.[quote]

Nu vad cine altcineva a trebuit sa imi sustina punctul de vedere, din moment ce cateva sute de randuri mai in josul paginii am scris destul de clar acre este puncul meu de vedere, al colegilor din conducerea aliantei si nu in ultimul rand al jucatorilor din alianta, ba chiar mai mult, a fost dat si mass pe aceasta problema. Desi ai jignit alianta la nivel general de conducere cand ai sps " au afcut o recrutare nesimtita", iar eu nu am recrutat nici macar un singur jucator in afara jucatorilor care iam adus eu personal de pe alte servere, jucatori pt care eram indreptatit sa ii iau la mine in ally, iar daca nu tiam dat un mesaj, sau un raspuns la aburerile tale de mai jos, se datoreaza faptului ca prefer sa ignor comentariile in plus ce se abat mult de la subiect. parerea ta deja o stiam, de penenumaratele conferinte pe care participi, iar punctul tau de vedere este direct influentat de conflictul direct acre il ai cu reason ce dureaza de ceva luni bune de acuma, o fi din cauza faptului ca tia adresat anumite injurii...cateva injosiri, nu imi pot da seama, si nici nu vreau sincer.
Revenind la subiectul discutiei, si la acuzarea ta, cum ca vezi doamne nu ma apar, si nu imi expun punctul de vedere, pur si simplu eu astept ac sa terminati tot acest circ, undeva mai jos ati propus ca sa ramanem la un nivel doar de pna intre GDN*WeeD si GDN, lucru cu care am fost total de acord, asteptam doar decizia finala, ca sa nu mai fiu acuzat de tradare, sau alte chestii, dar am vazut ca ati inceput sa deviati de la subiect, din momentul in care cristina a intrat in conversatie si ea, si dupa cum bine se observa, din cauza relatiilor nu tocmai ortodoxe ce le ai si cu ea, imediat iti sare mustarul si inviti oamenii la cearta, sau increci doar sa scapi de ei, si sa nu mai joci cu ei in aceeasi echipa.

Asta va fi ultimul meu emsaj postat aici, din moment ce miam exprimat parerea in legatura cu artefactele, este problema voastra cum le veti muta sau pe ce criterii, va anunt pe aceasta cale, ca incepand de maine alianta noastra va aplica o politica externa numai si exclusiv de PNA cu toate celelalte aliante GDN fara nici o exceptie urmand sa avem organizare proprie. In cazul in care sunt probleme in acest sens, il rog pe liderul GDN sa ma contacteze, asta in cazul in acre poate purta o discutie pe skype/travian fara a trebui sa astept cu saptamanile un raspuns la un mesaj.

Alex

fruntea sud

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 22 Mai - 20:52

nemt0aika a scris:
era doar o propunere ca ar trebui sa parasesc GDN-ul Wink

inteleg ca te chinui ca sa faci lumea sa spuna sa pleci , dar nu o va face nimeni , decizia iti apartine 100 % si asta pentru ca nu vrea nimeni sa parasesti GDN-ul .

Acum daca doresti , raspunde si solicitarii lui comisaru.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 22 Mai - 20:19

Lord si ceilalti colegi.....decat sa divizam cadranul mai bine renunt eu daca asa se rezolva totul.
Eu sunt dispus sa pierd in favoarea aliantelor GDN nu in fata unui cont ce incearca sa santajeze pe baza artefactelor.
Dar daca voi continua ca lider de cadran voi schimba totul, fiindca aceasta democratie chiar ca dauneaza.[/quote]

era doar o propunere ca ar trebui sa parasesc GDN-ul Wink

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 22 Mai - 19:18

era doar o propunere ...si bineinteles ca tu vei fi lider in continuare si pana la sfarsit ...eu stiu ca asa a fost semnat contractul Smile
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Mar 22 Mai - 19:09

Lord Dark a scris:eu unul nu vad iesirea din aceasta criza sa-i spunem ...chiar daca acum se vor linisti lucrurile cu siguranta unii ne vor aduce aminte mai tarziu. A trecut destul de mult din server , ca sa putem sa o luam de la inceput . Asa ca din respect pentru timpul investit in joc de fiecare pana acum am o propunere , care cu siguranta va aduce un mare minus cadranului ...dar e raul cel mai mic cred eu , adica sa revenim la serverul de acum 3 ani cand in cadran erau aliantele GDN si Hive , care au cooperat destul de bine dar nu ca o echipa unitara.

- sa dam massuri in toate aliantele GDN si sa spunem jucatorilor ca incepand de saptamana viitore in NV vor fi doua aliante cu lideri diferiti - una GDN cu lider comisaru si una (cum doreste sa se numeasca ) cu un lider care isi asuma acest rol (am scris initial Nemtoiaka - si se poate interpreta ca imi doresc ca nemtoiaka sa nu mai faca parte din GDN ceea ce nu e adevarat)...pana atunci fiecare are dreptul sa isi aleaga echipa cu care vrea sa continue serverul dand un mesaj unuia din cei doi. Ulterior , nu vor mai fi acceptate cereri de transfer.

- aceste aliante vor fi aliate , si fiecare lider va decide cum isi administreaza alianta, wingurile , jucatorii , artefactele ..etc.

este doar o propunere ...dar mai devreme sau mai tarziu tot aici cred ca se va ajunge.

Lord si ceilalti colegi.....decat sa divizam cadranul mai bine renunt eu daca asa se rezolva totul.
Eu sunt dispus sa pierd in favoarea aliantelor GDN nu in fata unui cont ce incearca sa santajeze pe baza artefactelor.
Dar daca voi continua ca lider de cadran voi schimba totul, fiindca aceasta democratie chiar ca dauneaza.
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Mar 22 Mai - 18:08

salutare la toata lumea din partea mea, the individ Razz

topicul asta era despre artefacte, parerea GDN Weed o aflaram ... mai lipsesc parerile a 2-3 aliante parca (nu vreau sa omit pe cineva) .. GDN X si care o mai fi, ma lasa neuronu' acuma.
comisaru, nu poti sa le dai te rog un mesaj pe joc, celor care nu s-au exprimat aici, sa aflam si noi parerea lor? ca apoi iarasi o sa curga acuzatii ca nu au fost anuntati sau mai stiu eu ce alte povesti de adormit copii.
dar vreau sa precizez ca pe forumul aliantei nu trebuie sa primesti invitatie ca sa participi la discutii, cel putin asa consider eu ... poate ma insel si aici Razz
poate nu am citit eu atent si mi-a scapat, dar nu am vazut mai jos parerea GDN-W despre subiectul discutiei .. banuiesc ca nu sunt singurul care ar dori s-o afle.

Lord ... sincer, nu sunt de acord cu propunerea ta.
Din moment ce individa (eu totusi imi cer si scuze cand ma adresez asa ... dar nu am cum sa-i ofer alt tratament decat imi ofera ea Razz ... deci scuze) nu a expus parerea aliantei GDN-W (cel putin eu nu stiu de asa ceva) nu cred ca are rost o asa propunere. In schimb, se poate discuta de asa ceva legat de Weed + cei care o sa-si mai exprime o parere asemanatoare lor ... cand le aflam, discutam.

pe scurt (chiar daca nu imi vine nici mie sa cred Razz) ... inteleg reactia individei din moment ce a aparut numele ei intr-o propunere despre care ea inca nu si-a dat cu parerea (totusi asteptam s-o faca ... la parere ma refer). Nu e corect, Lord.

Evident ... modul in care a reactionat este caracteristic, adica exagerat si cu asta normal ca nu pot fi de acord, dar asta tine de fiecare persoana in parte (ca sa ma exprim elegant).

restul celor ce le-am citit mai jos .. deviatii de la subiect/prostii la care nu vreau sa imi pierd vremea sa le raspund, de genul: aia cu copy/paste ale afirmatiilor celor din Weed ... subiectul era ce zic ei, ma doare in cot ca ei se simt spionati si deranjati ca cineva le afla parerile exprimate pe dupa coltz, aici discutam subiectul, nu alte nimicuri. N-am primit nici un mesaj din partea lor ca ar fi deranjati de ce am postat ... inseamna ca nu au nici o problema, deci nu are rost noi sa discutam pe tema asta. Atata timp cat ei nu isi sustin punctul de vedere, nu vad de ce ar trebui cineva din exteriorul Weed sa isi dea cu parerea despre ce cred/fac/gandesc/judeca cei din Weed .. doar daca au acceasi parere in toate si atunci sa aiba taria s-o expuna aici, de la cap la coada. Pana atunci haideti sa nu mai fim avocatii altora si sa ne expunem doar parerile proprii aliantei, legate de ceea ce se discuta aici.

PS: cred ca am venit ultimul de la munca si am postat primul (sau printre primii), poate am ceva la degete Razz
PS': tot astept parerile celorlalte aliante legate de artefacte, de asta discutam aici, nu? ... poate totusi le obtinem inainte sa apara artefactele.

bnk
Pedestru
Pedestru

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 22 Mai - 17:28

Astept decizia voastra , vad ca de 6 ore e liniste si pace . Chiar sunt curioasa care e parerea voastra

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 22 Mai - 12:28

eu unul nu vad iesirea din aceasta criza sa-i spunem ...chiar daca acum se vor linisti lucrurile cu siguranta unii ne vor aduce aminte mai tarziu. A trecut destul de mult din server , ca sa putem sa o luam de la inceput . Asa ca din respect pentru timpul investit in joc de fiecare pana acum am o propunere , care cu siguranta va aduce un mare minus cadranului ...dar e raul cel mai mic cred eu , adica sa revenim la serverul de acum 3 ani cand in cadran erau aliantele GDN si Hive , care au cooperat destul de bine dar nu ca o echipa unitara.

- sa dam massuri in toate aliantele GDN si sa spunem jucatorilor ca incepand de saptamana viitore in NV vor fi doua aliante cu lideri diferiti - una GDN cu lider comisaru si una (cum doreste sa se numeasca ) cu un lider care isi asuma acest rol (am scris initial Nemtoiaka - si se poate interpreta ca imi doresc ca nemtoiaka sa nu mai faca parte din GDN ceea ce nu e adevarat)...pana atunci fiecare are dreptul sa isi aleaga echipa cu care vrea sa continue serverul dand un mesaj unuia din cei doi. Ulterior , nu vor mai fi acceptate cereri de transfer.

- aceste aliante vor fi aliate , si fiecare lider va decide cum isi administreaza alianta, wingurile , jucatorii , artefactele ..etc.

este doar o propunere ...dar mai devreme sau mai tarziu tot aici cred ca se va ajunge.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Mar 22 Mai - 11:02

nemt0aika a scris:
Motivul pentru care GDN-W nu a participat este foarte simplu.. Nu am fost chemata la spectacol dar este ultimul meu post pe acest forum pentru ca am si eu favoritismele mele si unii imi provoaca iritatie .

Te rog sa studiezi cu atentie cine si ce a postat si ai sa observi ca si GDN-W este reprezentata deja, chiar daca tu nu ai dorit sa postezi probabil.....decat acum. Si chiar nu te mai inteleg fiindca "favoritisme" nu sunt si am incercat sa ocolesc asa ceva, chiar daca in privat am discutat cu fiecare in parte.
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Mar 22 Mai - 10:56

nemt0aika a scris:
Evident nu mai putem continua impreuna, colaborarea trebuie sa se bazeze pe incredere si aceasta nu mai exista.

Bine zis usturoi !

Tine cont ca mi s-a zis ca nici in mine GDN-ul nu are incredere !

Cristina chiar tu iti faci probleme fara sa te acuze cineva. Oare daca nu aveam incredere mai aveai acces aici ? Sau liderii aliantei GDN*WeeD ? Nu puteam sa facem doar o discutie restransa ?

Ati ajuns sa va cramponati de ideii, discutii anterioare, orgolii inutile si nu mai tineti cont de faptul ca ar trebui sa fim de aceeasi parte a baricadei. Eu stiam ca suntem, daca nu toti atunci majoritatea, oameni maturi ce pot gandi coerent si pot trece peste orgolii sau greseli. Se pare ca m-am inselat in acest sens.

Daca credeti ca aceasta situatie se poate dezamorsa prin plecarea mea din acest "rol" atunci pot sa fac si asta, insa doar un lucru vreau sa stiti.....eu doresc ca aliantele GDN sa castige acest servar....indiferent de sacrificii.
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Mar 22 Mai - 10:50

nemt0aika a scris:
Apai nu stiu cine/cand/de ce ti-o zis.
De zis se pot zice multe, insa temeiu' e intotdeuna pe fapte nu pe vorbe.

GDN-ul nu e o persoana care sa aibe incredere in cineva. GDN e doar suma noastra, a celor care ne e drag in gara. E pt oricine vrea sa mearga cu trenu, trebe' doar sa lasam mecanicu' sa-l conduca si desigur sa nu venim cu ... avioane.

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Reputatie : 19
Varsta : 57

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Mar 22 Mai - 10:42

nemt0aika a scris:he si ge
Lanuri minim 15 ptr he si ge
Gold minim 250
Inspectat cont de catre liderul de ally
Timp de lucru 24h de la activare si in cele 24 h sa dea jos trezorerie

Apropo felicitiari ptr spectacol . Macar are de ce sa rada NE , SE si SW care ne citesc Wink

Eu am fost mai indulgent Smile....dar am sa ma conformez cu aceste cerinte mai stricte.

Aici au acces doar liderii de aliante, am verificat zilele trecute, iar daca "acest spectacol" ajunge in NE sau alte cadrane atunci nu mai avem incredere in noi si colegii nostri.
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Re: Artefacte

Mesaj  vipera la data de Mar 22 Mai - 10:36

Nu Cristina, nu GDN - ul nu are incredere in voi, ci voi cei noi intrati in GDN considerati asta si o strigati in gura mare la orice pas. NU cred ca nu vi s-a acordat increderea totala, dar daca toata ziua se vorbeste doar despre cei Vechi si cei Noi, este normal ca acest lucru s-a intiparit in mintea tuturor. Daca voi nu mai vreti sa ne fiti alaturi, nu mai dati Vina pe noi
vipera
Pedestru
Pedestru

Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 35
Localizare Localizare : RM VALCEA

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 22 Mai - 10:20

Evident nu mai putem continua impreuna, colaborarea trebuie sa se bazeze pe incredere si aceasta nu mai exista.

Bine zis usturoi !

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 22 Mai - 8:34

nemt0aika a scris:
Faptul ca este spectacol pe un forum unde au acces si celelalte cadrane mi se pare de prost gust.

La aceasta sectiune a forumului au acces doar liderii (cei cu negru) ..deci spectacolul este exclusivist, iar in numele aliantei GDN W am vazut ca a spus ceva si fatal dreams si alan_dala , sau nu se pune ?
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 22 Mai - 7:03

Ca sa dau o replica acestui individ care de-a lungul serverului nu a facut decat sa incinga mai rau spiritele.

Dupa cum ati vazut am dat un reply la comisaru la data de Joi 17 Mai - 22:19 pentru ca conditiile nu mi se par ok .

Faptul ca este spectacol pe un forum unde au acces si celelalte cadrane mi se pare de prost gust. S-a cerut o conferinta privata in care aceste lucruri ar trebui discutate .

Faptul ca veniti cu niste copy/paste-uri care sunt foarte la moda in GDN nu fac decat sa puna paie pe foc avand in vedere ca asa cum a zis si Grig sau Alex in acest cadran exista favoritisme.

Motivul pentru care GDN-W nu a participat este foarte simplu.. Nu am fost chemata la spectacol dar este ultimul meu post pe acest forum pentru ca am si eu favoritismele mele si unii imi provoaca iritatie .

Ne auzim la artefacte sa punem pe hartie performantele fiecaruia Wink

Spor la joc !

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Lun 21 Mai - 23:55

pe mine personal nu ma intereseaza "apropo-urile" tale, rezuma-te, te rog, strict la subiect .. sau deschide altul legat de ceea ce spui tu acolo.

asa postezi de parca tu esti din alt univers si nu din GDN, sau de parca nu ai fost SI tu parte la majoritatea discutiilor de pana acuma sau nu ai fi fost parte la ceea ce tu denumesti "spectacol" (legate de tot felul de amanunte, oaze .. prostii, nesemnificative de fapt). daca ma insel eu, atunci te rog sa ma contrazici.

PS: mi se par putin cam sus conditiile alea cu lanuri de 15, dar noah ... poate ma insel eu.
PS': + nu vad mai jos nici o parere GDN-W despre ce se discuta ... oare putem primi o asemenea parere? ... sau o dam tot pe discutii aiurea?

bnk
Pedestru
Pedestru

Sus In jos

salut

Mesaj  Giulia la data de Lun 21 Mai - 15:06

Precizez mai intai ca este strict parerea mea. Am spus de la bun inceput ca nu am fost de acord cu decizia luata de comisaru in privinta conflictului dintre Weed si Unite iar Grig stie foarte bine lucrul asta si a avut tot sprijinul meu, insa in acelasi timp i dau dreptate lui bnk pt ca atata timp cat tu crezi ca ai dreptate nu taci , mergi pana in panzele albe ca sa demonstrezi asta , eu asa as fi facut .
in fine nu are rost sa ma lungesc foarte mult. Cu tot respectul pt cei din Weed , nu am absolut nimic cu ei , dar sunt de parere ca nu poti face o echipa cu cineva care nu iti inspira incredere.
Giulia

Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/02/2012

Sus In jos

re Artefacte

Mesaj  vipera la data de Lun 21 Mai - 14:05

fruntea sud a scris:
Inca o data, te anunt ca nu imi schimb decizia sa mutam artefactele de la noi din alianta
de unde razulta: Nu respectam regulament + nu respectam Lider Cadran = nu vrem sa mai facem parte din Familia GDN, concuzionand, alte comentari sunt de prisos.
vipera
Pedestru
Pedestru

Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 35
Localizare Localizare : RM VALCEA

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Lun 21 Mai - 11:48

Astept si parerea celorlalti lideri de aliante daca sa mai continuam cu GDN*weed in aceeasi familie GDN sau doar PNA. Am incercat sa trec peste orice orgoliu si sa ii avem alaturi dar vad caci chiar ei doresc sa ne impinga in a lua decizii nu tocmai placute. Nu voi cere si nici nu accept sa fie atacata aceasta alianta decat doar conturile ce vor ataca in familia GDN. Jucatorii ce nu vor dori sa ramana in alianta GDN*weed vor fi bineveniti in celelalte aliante GDN.
Voi da un mesaj in care am sa explic decizia luata si sper sa fie difuzat si in alianta cu pricina. Eu am gresit ca am acceptat aceasta alianta in plus fata de cele stabilite initial si imi cer scuze fata de colegi pentru acest incident.
Dar, inca astept si decizia voastra in acest sens. Majoritatea decide.
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos