Artefacte

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Artefacte

Mesaj  vipera la data de Mar 5 Iun - 13:27

Eu am ajuns la o concluzie, daca respecti intocmai ce ti se cere esti luat de prost
vipera
Pedestru
Pedestru

Reputatie : 3
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 35
Localizare Localizare : RM VALCEA

Sus In jos

Re: Artefacte

Mesaj  usturoi la data de Mar 5 Iun - 13:15

ne-am organizat de ne-am rupt, unora mai fletzi ne-o crescut barba asteptand-o.

Nici cauboii n-an gonit dupa aur in California, cum o gonit gdn-ul dupa artefactamaile astea

Lord Dark a scris:artefactele vor apărea în 118:51:23

de acum cred ca ar trebui sa vedem daca ne putem organiza sa capturam cat mai multe artefacte in NV

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 57

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 5 Iun - 8:18

Natarii Ageri(-66|231)‎ - a plecat C_Y_F
Natarii Talentaţi(14|187)‎ - a plecat Lord Dark
Natarii Flămânzi(-126|173)‎ - a plecat hann
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Joi 31 Mai - 9:12

artefactele vor apărea în 118:51:23

de acum cred ca ar trebui sa vedem daca ne putem organiza sa capturam cat mai multe artefacte in NV , discutiile privind felul in care vor fi mutate nu stiu daca isi mai au rostul...Gasim o solutie sa nu plece mai mult armate decat este necesar spre un artefact? Probabil daca vom comunica cu jucatorii , si liderii intre ei da...
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Lun 28 Mai - 8:32

Evident HeGe merge mana in mana cu lanurile cat mai sus ridicate.
Dar sa nu uitam ca ambele sunt pentru armate mult mai mari decat cele care pot exista in prezent.

Acuma daca se forteaza pe lanuri, ramane armata de caruta. Practic se pune un element (totusi) auxiliar in detrimentul unuia principal.
Avem mult de construit, fiecare are ritmul lui, fiecare are disponibilitatea lui de a "baga" gold. Nu poate exista un standard, ci doar niste repere finale. Lanurile vor ajunge si ele la 15 si mai sus atunci cand e nevoie efectiv de ele, nu trebuie fortate acum.

Artefactul totusi nu e la indemana oricand. Desigur vrem sa-i planificam plimbarea, da' stim bine din experienta ca socoteala de acasa nu e tocmai cu cea din targ. Vor aparea "accidente", vor aparea noi prioritati (sa speram ca) obiective.

Deci sa-i organizam plimbarea pe acele conturi care avem convingerea ca le vor utiliza cu folos pe toate cele 6..7 luni cate mai sunt de jucat. Fara conditionari de moment, ci intr-un circuit optimizat care sa tina cont de dezvoltare, ca prioritate, dar si de drumul de parcurs, si desigur de disponibilitatea utilizatorului.

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Vin 25 Mai - 17:14

bine cristina... o sa incerc sa duc lanurile la 15 Very Happy Daca nu am suficiente resurse, pot sa mai iau de la tine ca vad ca furi destule Razz

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Vin 25 Mai - 14:33

Sa va explic de ce am precizat lanuri 15.
Acum am pus la punctul 1 de la he si ge : minusul este foarte mare.
Jucatorul X are -20k pe ora dar lanurile la 12.
Sa nu uitam , fara extinse un jucator isi duce lanurile in 16 lejer.
Aici se face diferenta , ca sa iti sustii armata tre` sa ai lanurile sus . De ce as da acelui jucator X he si ge ? Cand poate jucatorul Y are -5k pe ora si e cu lanurile la 16 ?

Nu este exagerat level 15 pe crooper. Sunt jucatori pe acest server care deja le au 17.

Uitati-va in topuri la capitale si o sa vedeti cine sunt jucatorii cu cropperele dezvoltate .

Sunt armate impresionante in acest moment pe server. Si aici nu vb de 15k cu 7k ci duble sau chiar triple .

O diferenta in primele sapt la he si ge tre` sa facem si tre` sa-i facem pe colegi sa se dezvolte pentru a putea beneficia de artefacte.
De ce am cerut la inceput de server ca deffenderii sa ia croop-uri de 9 si offenderii de 15 ?
Nu ma mira nimic in acest moment sa vad un crooper de 15 la nivel 9 sau 10 si cu 2k off.

Totusi , artefactele le vor primii oamenii activi si dornici sa joace!

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Vin 25 Mai - 13:13

parerea mea si a cristinei legata de artefacte pare sa fie in mare parte aceeasi. Totusi as dori sa subliniez si eu ca probabil targhetul de 15 la lanurile de grau este un pic cam ridicat. Intr-adevar, pentru un cont off care jefuieste destul de mult intr-o saptamana e mai usor sa ridice si lanurile in acelasi timp, in schimb pentru un jucator deff, din punctul caruia de vedere as dori sa vb acum este destul de greu. Personal, zic eu farmez intr-o saptamana destul de bine pentru un cont deff, depasind 1 milion de resurse furate, dar tot cred ca o sa fie un chin destul de mare sa urc lanurile la 15 neoprind in acelasi timp si productia de deff.

In concluzie eu as pastra totusi targhetul numai de lvl 14 la lanuri, mi se pare mult mai tangibil si in acelasi timp nu fortezi jucatorii care au nevoie de artefact sa abandoneze productia de trupe in favoarea lanurilor.

Aceasta este strict parerea mea, Cristian Tira, ceilalti colegi de-ai mei din LOJA o sa expuna probabil si ei parerile lor, daca cred ca mai este necesar, postand deja cateva mesaje in acest topic.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Vin 25 Mai - 12:13

Desi conditiile sunt mai dure pentru artefactul mic de HE/GE fata de cele care le spunea comisaru , eu sunt de acord cu ele , lanurile pana in 15 pot fi ridicate fara ajutorul lui . Daca se fixeaza un timp maxim care sa ramana pe cont , cantitatea de gold de pe cont va fi problema respectivului jucator daca el crede ca va face constructiile necesare fara gold suficient pentru npc-uri si instanturi ...cu toate ca eu nu cred ...Oricum , cine are la aparitia artefactelor lanurile la 15 banuiesc ca nu are probleme cu goldul.

Sustin puternic , conditia ca alianta care pierde artefact sa nu mai primeasca altul . Liderii trebuie sa isi asume responsabilitatea sigurantei lor.

Toata lumea are dreptul sa isi dea cu parerea aici , dar sa nu o luam ca pe o obligatie . De asemenea cine nu vrea sa discute constructiv , va lua totul de-a gata fara sa acuze ca nu a stiut sau ca el/ea ar fi avut alta parere.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Vin 25 Mai - 9:35

Artefacte :

He/Ge :
Acest artefact va merge la jucatorii :

1. Minusul este foarte mare pe satul unde se face armata
2. Lanurile sunt la minim 15
3. Jucatorii care detin minim 200 de gold numai pentru artefact
4. Jucatorul timp de 48h va sta activ pe cont

Mentionez ca acest artefact nu va sta mai mult de 24h de la activare iar in acest timp va trebui sa dea jos trezoreria si sa se ocupe ca cel care va cucerii artefactul de la el nu gaseste deff pe sat. ( incercam sa-l cucerim doar cu eroii acestia fiind cei mai rapizi)

He/Ge Mare:

Acest artefact va trebui sa stea in pustiu si va merge numai la oamenii care au jucat cu artefact pana acum si care sunt activi mai mereu

Artefact de trupe :

Acest artefact va merge pentru inceput cate 2 zile in fiecare ally pe 1 cont ales de liderul aliantei. Fiecare lider va desemna un jucator off cu experienta si il va ajuta timp de 2 zile cu push astfel incat sa fie data armata pe minim 3 sapt ( cazarma, grajd , atelier)
Gold-ul nu este optiune pentru acest artefact .

Artefact spioni :

Acest artefact ar trebui sa stea la un jucator care va juca pana la final de server cu spioni
Minim 5000 spioni si care va spiona la cererea jucatorilor .
As prefera un cont deffensiv cu activitate in acest joc.

Artefact de rezistenta.

Cerinte : jucatori activi , deffenderi 100%

Artefact de beciuri:
Jucatori deffensivi care sa-l tina tot serverul pentru ca acesta poate ajuta pe un WW

Celelalte artefacte sunt ale jucatorilor care le cuceresc si pot sa le schimbe cu ceilalti jucatori dupa propria dorinta.

Tin sa mentionez ca alianta care va pierde artefactele de HE si GE sau de Trupe nu va mai primi pe parcursul jocului alt artefact.

Este de datoria fiecarui lider sa ofere suport jucatorilor cu artefacte .

Dupa ce vom avea pe hartie toate artefactele vom face si listele de asteptare. Fiecare jucator are dreptul sa ceara unul din artefacte iar liderul de ally trebuie sa se asigure ca acel cont detine cerintele de mai sus.

.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Mar 22 Mai - 20:25

Cristina te rog sa expui si pozitia aliantei GDN-W aici pentru ca fiecare a spus ce a crezut ca mai bine sau nu.
comisaru
Druider
Druider

Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Mar 22 Mai - 8:26

Hmm, nu stiam ca e concurs intre noi cu artefactele. Io stiu ca orice artefacte am avea, ele trebuie sa serveasca confederatiei. Macar pentru ca se iau si mai ales se mentin cu efortul tuturor.
Da' ma rog, asta avand in vedere un obiectiv global, dincolo de cele individuale ale fiecaruia.

Pragul pt lanuri 15 e nerealist in faza asta a jocului. Nu toata lumea e dispusa sa toarne gold cu galeata in joc. Nivelul actual al lanurilor poate constitui o prioritate pt HeGe, dar nu o conditie.

Desemnarea unui cont pt a lua HeGe are la baza increderea, astfel ca "inspectia" liderului e superflua. E nevoie doar de ajutor din partea liderului sau a altor jucatori cu experienta.

Ultima editare efectuata de catre usturoi in Mar 22 Mai - 8:38, editata de 2 ori

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 21 Mai - 22:48

he si ge
Lanuri minim 15 ptr he si ge
Gold minim 250
Inspectat cont de catre liderul de ally
Timp de lucru 24h de la activare si in cele 24 h sa dea jos trezorerie

Apropo felicitiari ptr spectacol . Macar are de ce sa rada NE , SE si SW care ne citesc Wink

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Sam 19 Mai - 19:47

O banala cearta intre doua conturi vecine nu poate fi pusa in balanta cu politica artefactelor in confederatie. Mai ales daca ne aducem bine aminte, ca ambii jucatori au fost in culpa atunci, chiar daca nu in mod egal.
Imi pare rau sa spun, da' e cam subtire pretextul.

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  fruntea sud la data de Sam 19 Mai - 16:26

Ziua buna tuturor.

Am citit si eu parerile fiecarui lider de pe aici, parerile colegilor mei din conducerea aliantei, acel "NU" puternic din partea lui comisaru la adresa noastra, nu ma asteptam la altceva analizand discutiile dintre noi pe privat la care nu a vrut sa mai raspunda, nici acum, nici in cazul barbarul mare VS white bear, e normal ca toti sa imi spuenti sa trec cu vederea o decizie incorecta la adresa unui jucator din alianta GDN*WeeD, probabil vi se pare normal, sa facem mereu exceptie de la regulament ac sa ne atacam intre noi, la urma urmei avem de pierdut doar jumatate din resursele furate, tin sa reamintesc ca jucatorul white bear a atacat in confederatie dupa ce sia anuntat liderul, iar eu nu voi trece cu vederea asta, deoarece nu ma pot sa am incredere intrun regulament care sa incalcat cu desavarsire, nu pot avea incredere in deciziile unui lider de confederatie care face favoritisme. Comisaru asteapta decizia voastra cu privire la eliminarea noastra din confederatia GDN, are si cativa sustinatori puternici, eu nu voi astepta decat decizia finala in aceasta situatie, pe care deja stiu.

Acum avand in vedere faptul ca am explicat motivele pentru care voi lua urmatoarea decizie, alianta GDN*WeeD nu va da mai departe artefactele, exceptie va face doar artefactul de HE/GE care va fi mutat in acdrul confederatiei doar dupa ce toti jucatorii care benefeciaza de gold din alianta noastra au terminat cu el, iar cel de trupe, probabil se va plimba si in alte aliante in cazul in care nu vom avea resurse ca sa ne putem folosi de el ( deschid o mare paranteza aici, asta numai in cazul in care vom cuceri astfel de artefacte, in caz contrar nu vom cere, oricum nu am fi primit Wink )

Aceasta este decizia mea, decizie pe care si colegii mei din conducere o aproba, la fel ca si restul aliantei.

Alex

fruntea sud

Reputatie : 1
Data de inscriere : 17/03/2012

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Sam 19 Mai - 14:43

Si anul trecut artefactele au fost plimbate intre cele 2 mainuri.
Organizarea pe mainuri (patru la inceput, doua ulterior) n-a fost de fel concurentiala ci doar administrativa. Desigur am avut fiecare propriile actiunii, dar la toate cele importante am mers impreuna si n-au existat manifestari individualiste in detrimentul intregului.
Acu' am optat pt o formula "fara winguri", asta nu inseamna de fel aliante independente, ci egale, e doar o alta forma organizatorica de administrare, si nu genereaza nici un fel de drepturi supplimentare cuiva.

Insa cei care ne-am asumat coordonarea aliantelor, avem obligatii suplimentare fatza de echipa noastra.
Printre acestea, oprirea tendintelor individualiste, nicidecum promovarea lor.

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Vin 18 Mai - 15:49

tin sa te contrazic , anul trecut atat artefactele de trupe cat si cel de he au fost mutate dintr-un main in altul , artefactul de trupe a fost capturat de iuky din GDN NV si a fost mutat apoi , deci urmatorul jucator a fost Gog din GDN , artefactul de extinse a fost capturat de alan_dala si din pacate s-a pierdut la horus , care nu poti sa spui ca nu are experienta ..asta daca imi amintesc bine.

La inceput s-a spus sa jucam fara main ci cu aliante egale sub conducerea lui comisaru , nicidecum cu aliante independente. Asa cum doriti voi sa jucati doar riscati sa privati jucatorii de la voi care merita sa se foloseasca de un astfel de artefact in caz ca nu o sa-l cuceriti ...ca sa nu mai spunem de lipsa de incredere care o promovati la adresa lui comisaru si a celorlalti lideri de aliante.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Artefacte

Mesaj  Nus Normal - Reason la data de Vin 18 Mai - 15:22

Eu unul nu sunt de acord cu cele spunse din mai multe motive,vreau sa va reamintesc cum s-a intamplat anul trecut:

-listele cu jucatori si timpul fixat nu vor fi respectate ar trebui verificati cei care urmeaza sa le primeasca daca indeplinesc toate conditiile sa nu le piarda.
-au fost jucatori care nu au vrut sa dea artefacte, li s-a comentat putin si nimic, plus ca s-au dus pe unele conturi fara experienta si s-au pierdut (cine are artefacte trebuie fie mai tot timpul on si sa detina 2 trezorerii sa poata sa le mute rapid fara sa se piarda artefactul cand vad ca ii vin atacuri sincronizate, mai ales ca poate uni nu vad acele atacuri sa isi dea seama la timp de pericol.)
-din cele 2 mainuri gdn, gdn nv nu sau dat artefacte intre ele ci fiecare a folosit ce a luat.

Daca anu trecut a fost asa acum de ce credeti ca anul asta o sa fie altfel?

Anul asta parca s-a vorbit de aliante independete… care implica o concurenta intre aliante ca asa a fost vorba pentru ca sa avem sanse mai mari.
Eu as vrea ca fiecare alianta sa ramana cu artefactele care le ia, ca asta inseamna concurenta, fara sa imi dicteze x unde e mai mare nevoie, mai ales ca noi am zis ca le vom lua din alt cadran , deci ar fi un plus pentru GDN.
Vreau ca artefactele care le vom lua, daca le vom lua, sa ramana la noi, cu exceptia he/ge-ului care il vom da dupa ce termina intai toti de la noi.
Pana la urma e push nostru pentru toti ofenderi nostri care detin gold, e munca noastra ca alianta si asta insemna concurenta benefica pentru GDN si mi se pare corect sa putem folosi ce am luat.

Asta e punctul meu de vedere.
Nus Normal - Reason
Scutier
Scutier

Reputatie : 5
Data de inscriere : 23/02/2011

Sus In jos

Mesaj  fruntea sud la data de Vin 18 Mai - 14:43

nu vad unde am spus ca vor fi plimbate doar in alianta noastra .... ?? dak vezi tu te rog sa ma corectezi , spun doar ca vor exista noante ... la fel ca si in decizile tale de pana acum , dak din 10 aliante nu sunt de acord sa se duca in 2 dintre ele , ti se pare ca gresesc ??

fruntea sud

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Vin 18 Mai - 13:44

si eu sunt intru totul de acord cu regulile privind artefactele , iar atitudinea colegilor din Weed prezentata de grig nu mi se pare acceptabila ca venind din partea unei aliante ce face parte din confederatia GDN . Chiar daca nu avem nici un artefact si vorbim doar pe supozitii momentan("daca" "in caz ca" etc) nu putem continua drumul daca nu exista incredere totala unii in altii .
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Vin 18 Mai - 12:58

fruntea sud a scris:Salut parerea mea este ca nu are rost sa discutam despre niste lucruri pe care nu le avem , mai ales sa ne certam ptr asta ... in teorie tot ce spuneti voi cu mici exceptii poate este perfect adevarat , doar ca asa cum de-a lungul timpului petrecut impreuna pe serverul asta au existat noante , din cauza prieteniilor sau a amenintarilor ,... asa vor exista si acum , prin urmare dak vom avea noroc sa cucerim si noi 1 2 artefacte , vor fi plimbate si la noi ca doar nu o sa stea doar pe cont fruntea sud sau nus normal, doar ca se vor plimba acolo unde stiu 100 % ca avem control si ca nu va fi trimis in alta parte ca apoi sa alergam dupa ele

cu respect grig
ps acum ceva timp v-am tot spus ca tratamentele preferentiale ne afecteaza pe termen lung

Deci vor fi plimbate doar in alianta voastra ?
Daca asta e tactica voastra pe viitor eu va spun de pe acum ca nu sunt de accord cu ea si cu accordul celorlalti colegi va trebui sa iau masurile necesare
Inteleg ca nu le avem acum dar voi spuneti clar ca daca veti lua nu veti respecta nici un regulament.
Frumos Smile
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  fruntea sud la data de Vin 18 Mai - 12:48

Salut parerea mea este ca nu are rost sa discutam despre niste lucruri pe care nu le avem , mai ales sa ne certam ptr asta ... in teorie tot ce spuneti voi cu mici exceptii poate este perfect adevarat , doar ca asa cum de-a lungul timpului petrecut impreuna pe serverul asta au existat noante , din cauza prieteniilor sau a amenintarilor ,... asa vor exista si acum , prin urmare dak vom avea noroc sa cucerim si noi 1 2 artefacte , vor fi plimbate si la noi ca doar nu o sa stea doar pe cont fruntea sud sau nus normal, doar ca se vor plimba acolo unde stiu 100 % ca avem control si ca nu va fi trimis in alta parte ca apoi sa alergam dupa ele

cu respect grig
ps acum ceva timp v-am tot spus ca tratamentele preferentiale ne afecteaza pe termen lung

fruntea sud

Sus In jos

artefacte

Mesaj  zarra la data de Vin 18 Mai - 12:40

Sunt de acord cu conditiile fixate! Sunt de bun simt!

zarra

Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Joi 17 Mai - 22:19

Buna seara,

Pana acum nu am intervenit in discutii fiindca nu am dorit sa influentez parerile fiecaruia. Acest servar, ca lider de cadran, am incercat sa ma implic cat mai putin in a influenta coordonarea fiecarei aliante, purtand doar discutii cu conducerea fiecarei aliante si lasandu-le dreptul sa aleaga stilul de coordonare a jucatorilor.
Am citit parerile voastre spuse aici si corelate si cu discutii purtate pe privat, skype sau pe cont voi concepe cateva reguli clare in a utiliza si aloca artefactele , in functie de tipul contului fiecaruia, implicarea, posibilitatea pastrarii , dezvoltarea capitalei , etc.
Pana atunci am cateva propuneri ce merita sa fie studiate:

1. Artefactul de sat GE/HE :

- artefactul de sat de GE/HE sa fie folosit doar de conturile ce au minim 13 dezvoltare la lanuri (pentru inceput), gold minim 150 pe cont, si posbilitatea ca in 48 ore (dupa cele 24h de activare) cu sau fara implicarea aliantei (pentru push) din care face parte sa ridice granare si hambare extinse.
- sa fie plimbat pe distante cat mai scurte intre jucatorii din diferite aliante GDN , nu numai in ceea care la cucerit (binenteles ca prioritate vor avea cei care au participat la cucerirea artefactului)
- stabilirea listei se va face de catre mine (sau alta persoana desemnata de comun accord) in functie de solicitare si nivelul lanurilor, dar numai dupa o prealabila inspectare a mea pe cont, si lista nu se modifica pentru primii 3 jucatori in ordinea stabilita (orice modificarea se face doar cu accordul unuia jucator ce renunta in favoarea altuia sau peste al 3-lea jucator din lista - la timpul respectiv - in cazuri exceptionale.

2. Artefactul de cont GE/HE :

- acest artefact va merge in principal pe conturile de hammer si conturile ce vor fi stabilite pentru a tine un ww
- perioada de pastrare va fi de 24h activare + 4 zile sau mai mult daca nu sunt alte solicitari
- lista o voi stabili tot eu in functie de mesajele primite pe cont de la jucatori sau liderii aliantelor respective ce solicita pentru conturi din alianta lor

3. Artefact de trupe de sat :

- acest artefact se va stabili cine il va lua cu foarte mare atentie, contul trebuind sa fie activ cu sitter un lider desemnat, se va stabili o lista (prioritate avand cei ce au participat la cucerirea de artefacte pierzand trupele)
- se va da mass de push in toate aliantele GDN pentru resurse cu conditia ca sa fie activ cel ce detine contul sa fie activ, sa aiba minim 100 gold, si mai ales sa poata suporta cumva un deff bunicel pe sat
- 24h activare + 48h utilizare
- lista o voi face eu in acest caz si voi controla fiecare cont ce-l va utiliza
- il primesc in principal conturile ce sunt active si ataca constant , conturile de hammer avand acces la acest artefact mult mai tarziu

4. Artefact de trupe de cont :

- acest artefact va fi primit , pe baza unei liste, in special de conturile ce vor face hammer si durata de pastrare depinde foarte mult de posibilitatile contului (putand ajunge si pana la 5-10 zile)
- nu se va cere push in aliantele GDN pentru asa ceva , dar nu se impiedica sustinerea conturilor prietene cu resurse daca cele ce detine contul va stii cum sa convinga
- sa asigure un minim de deff si accesul la deff mai ales, fiindca putine trezorerii de nivel 20 vor fi la acest nivel al jocului, deci riscul de a fi capturat e si mai mic

Pentru restul artefactelor revin cu detalii pe parcurs, dar aceste sunt artefactele ce se pot plimba prin fiecare alianta GDN. Astept parerile voastre pro sau contra.
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  alan_dala la data de Joi 17 Mai - 14:50

Ok, sa vedem ce zic si cei din Weed si, gata suntem chiar unanimi, asta considerand ca mesajul de la zarra reflecta pozitia United.
alan_dala
Calaret fulger
Calaret fulger

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 39
Localizare Localizare : Bacau

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Joi 17 Mai - 14:33

pai pozitia aliantei GDN Weed nu am aflat-o inca ....de asemenea nici GDN United dar zarra mi-a scris pe cont urmatoarele :
zarra a scris:

nu cred ca este corect! in mod normal, artefactele de trupe de exemplu trebuie sa circule! asa se eficientizeaza utilizarea lor, nu daca le tine unul sub fund ! sigur ca sunt unele care pot sa ramana aliantei respective, dar cele care cresc eficienta noastra, a tuturor in lupta cu adversarii, trebuie sa isi faca treaba, nu sa ridice o singura alianta, care oricum nu face nicio branza de una singura! de asta s-au inventat confederatiile! este un punct de vedere perdant si care nu serveste decat ego-ul liderilor! dar se cere o organizare corecta a circuitului, astfel incat sa poata fi exploatate la maximum si sa fie capacitati toti jucatorii care sunt in stare sa faca ceva pentru confederatie!
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  alan_dala la data de Joi 17 Mai - 13:50

Face cineva o numaratoare? S-ar parea ca lumea e cam unanima, trebuie o buna organizare, chiar putem face un mic regulament al "posesorului de artefact" pentru ca lucrurile sa fie cat mai simple.
alan_dala
Calaret fulger
Calaret fulger

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Mier 16 Mai - 22:19

artefactele trebuie sa fie de maximum folos GDN, nu unui cont anume.

Cine doreste sa joace in echipa, evident trebuie s-o si respecte.
Cine doreste sa joace singur, succes in cucerirea si mentinerea artefactelor si in ridicarea si mentinerea WW.

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  vipera la data de Mier 16 Mai - 17:59

Eu una am stiut ca exista un Regulament GDN si un Lider de Cadran , deci, vom respecta atat regulamentrul cat si liderul.
vipera
Pedestru
Pedestru

Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 35
Localizare Localizare : RM VALCEA

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 16 Mai - 17:36

Cum s-a spus si mai inainte, de catre colegul meu Goly, LOJA, daca va da domnul sa cucereasca artefact de HE/GE sau de trupe se va supune regulilor si ordinii stabilite la nivel de confederatie de cine le va face (comisarul singur sau cu cine va mai dori sa se consulte). Restul artefactelor am o parere despre cum ar trebui impartite si poate ca aici ar fi locul potrivit ca sa-l spun:
1. in primul rand e normal ca playerii care sunt cei mai activi sa beneficieze de ele (ma refer aici la cele de spionaj, viteza). Personal consider ca artefactele de viteza, in special cele de cont ar fi bune pe conturile cu un numar foarte mare de trupe deff si mai ales foarte mult timp online, tocmai pentru a ajunge cat mai repede in situatiile de criza majora si timp putin in cele mai indepartate colturi. Artefactul de spionaj e normal sa mearga si el la playeri activi, mi-ar placea sa cred ca celor de la granita cu NE ar fi cel mai util, tocmai pentru a putea oferi cat mai multe spionaje confederatiei, intr-un timp cat mai bun. De asemenea, conturile expuse si care sigur vor fi tintite de catre adversari, ar fi util sa detina asemenea artefacte tocmai pentru a putea depista realele care sigur vor veni
2. cele de consum crop mi se pare normal sa ramana ori la cine le-a cucerit, ori la cei desemnati de catre cel care le-a cucerit, deoarece aduce un aport unui singur cont si e rentabil sa fie plimbate cat mai putin, tocmai pentru a fi active cat mai mult.
3. cel de rezistenta cladirilor efect cont, daca vom avea noroc de unul mare, personal cred ca trebuie tinut intr-o zona cat mai departata de granite (undeva pe la -200|200) ar fi destul de bine zic eu, tocmai pentru a nu fi pierdute pana cand vor fi mutate pe cei care vor construi ww.
4. pacalici, beciuri marite consider ca pot sa ramana la cei care le cuceresc.

Acestea sunt strict parerile mele, puteti sa fiti sau nu deaccord cu ele si tot la fel de bine ne vom intelege ca si pana acum.

Toate cele bune,
Cristi

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 16 Mai - 17:28

eu nu cred ca o sa iasa discutii privind numele jucatorilor care se vor folosi de artefacte , intradevar trebuie ca ele sa se miste repede de la un jucator la altul ca sa nu aiba timp adversarii sa faca planuri de capturare. E vorba doar de atitudine , certuri au mai fost si vor mai fi ..chiar ma uitam acum cum ne "certam" despre cum o sa jucam acest server :
http://aliantelegdn.forumz.ro/t796p40-care-va-fi-organizarea-gdn
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  alan_dala la data de Mier 16 Mai - 17:20

De acord, sa procedam cum am mai facut-o, cu o lista si cu un timp maxim alocat, de exemplu, artefactul de granar/hambar extinse nu are ce sa stea mai mult de 48 de ore pe un cont, din care 24 de ore pentru activare, exceptional putand fi acordate 12 ore in plus. De stabilit la fiecare artefact timpii si lista si gata...iarr cine nu participa in echipa la artefacte, sa mearga singur si la WW si sa nu aiba pretentii ca face parte din familia GDN.
alan_dala
Calaret fulger
Calaret fulger

Sus In jos

Mesaj  ZeitaAtena la data de Mier 16 Mai - 16:42

Lord Dark a scris:pai comisaru nu stie jucatorii din aliante mai mult decat liderii de aliante ..banuiesc ca fiecare lider va propune ce jucatori vor primi acest tip de artefact ..si tot ei vor raspunde pentru siguranta lui ..dar problema era ca unii nu doresc sa participe la mutatul artefactelor . Adica au spus ceva de genul "daca alianta mea va detine artefactul eu voi decide unde si cand va merge".

Asta nu mi se pare nici mie corect, normal dupa ce alianta si-a facut treaba cu acel artefact, la ce-l mai intereseaza pe liderul x ce face comisaru cu el? Ca doar nu-i pe bani Very Happy ...sau pe foarte multi bani Smile)))))))))))

Pedestru
Pedestru

Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

GDN LOJA

Mesaj  Golyath la data de Mier 16 Mai - 16:40

Atata timp cat NE-ul ne este inamic... Loja este GDN si se supune regulamentului si deciziilor Comisarului
Golyath

Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 16 Mai - 16:38

pai comisaru nu stie jucatorii din aliante mai mult decat liderii de aliante ..banuiesc ca fiecare lider va propune ce jucatori vor primi acest tip de artefact ..si tot ei vor raspunde pentru siguranta lui ..dar problema era ca unii nu doresc sa participe la mutatul artefactelor . Adica au spus ceva de genul "daca alianta mea va detine artefactul eu voi decide unde si cand va merge".
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  ZeitaAtena la data de Mier 16 Mai - 16:37

am si eu o umila parere...intr-o alianta sunt cam maxim 5-6 jucatori DE BAZA , care ar putea tine un artefact, si nu mi se pare o idee buna , ca un artefact sa plece din alianta unde a fost cucerit inainte sa treaca pe la acei jucatori , pentru ca o sa fie mari certuri,si nu numai certuri Smile se poate ajunge pana la delete-uri .Oamenii ajung sa se cunoasta intre ei, sa se lege o legatura, si e normal ca cel care s-a rupt pt un artefact sa vrea mai intai sa treaca pe la colegi sai de alianta...

cum am mai spus e parerea mea asta

Pedestru
Pedestru

Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

Mesaj  FatalDreams la data de Mier 16 Mai - 16:32

Lord Dark a scris:
traviuser a scris:cu specificatia ca cel care l-a cucerit, face lista cu urmatorii jucatorii pe la care va trece artefactul ...

Nu , astfel nu facem decat sa ne incurcam . Banuiesc ca aveti incredere in judecata lui comisaru si experienta sa , si nu cred ca nu va tine seama de dorinta celui care s-a rupt pentru un astfel de artefact ...dar atat. Nu va decide el cui il va da ci comisaru.

Nu cred ca contesta cineva experienta sa dar dupa cum spuneam ar trebui ca cel putin 2-3 persoane cu experienta si activitate foarte mare sa se ocupe de asemenea de acesste actiuni.

FatalDreams
Calaret fulger
Calaret fulger

Reputatie : 16
Data de inscriere : 16/02/2012
Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 16 Mai - 16:30

traviuser a scris:cu specificatia ca cel care l-a cucerit, face lista cu urmatorii jucatorii pe la care va trece artefactul ...

Nu , astfel nu facem decat sa ne incurcam . Banuiesc ca aveti incredere in judecata lui comisaru si experienta sa , si nu cred ca nu va tine seama de dorinta celui care s-a rupt pentru un astfel de artefact ...dar atat. Nu va decide el cui il va da ci comisaru.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  FatalDreams la data de Mier 16 Mai - 16:29

In totalitate de acord dar in primul trebuie sa fie o organizare mai mult decat buna, de avut mare grija unde ajung artefactele si cine le ia, zona de plimbare sa nu fie foarte mare si multe altele. Sunt total de accord cu deciziile liderului de cadran comisaru dar din punctul meu de vedere ar trebui ca la actiunea asta sa coordoneze cel putin 2-3 persoane foarte active. De atacuri, actiuni deffensive si restul nici nu se mai pune problema.

Eu mi-am spus parearea mea sincera si personala si sper ca nu am deranjat. Daca e cineva care are ceva cu pararea mea sper sa o spuna acum , aici pe forum asta si in cazul celorlalti pentru a nu exista ulterioare neintelegeri, etc.

FatalDreams
Calaret fulger
Calaret fulger

Reputatie : 16
Data de inscriere : 16/02/2012
Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Adi la data de Mier 16 Mai - 16:25

sunt de acord ca cele de extinse si trupe sa se plimbe prin confederatie (cu specificatia ca cel care l-a cucerit, face lista cu urmatorii jucatorii pe la care va trece artefactul ... obligatoriu minim 50% din jucatorii de pe lista sa fie din propunerile liderilor din alte aliante GDN decat alianta din care face parte jucatorul care a cucerit artefactul)
si ca propuneri:
pentru optimizarea apararii artefactelor: cine preia artefactul, pe perioada in care artefactul sta la el obligatoriu pune sitter un jucator cu experienta (liderul aliantei din care face parte sau cineva propus de titularul artefactului)
artefactele se dau doar la jucatori la care se va face pushing şi care au suficient gold pentru a termina repede cu ele (aici eu as propune maxim 5 zile de fiecare jucator, de la cucerire până la predare)
Adi
Lider GDN
Lider GDN

Reputatie : 23
Data de inscriere : 08/02/2011
Varsta : 103
Localizare Localizare : ro

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos