zone

In jos

Re: zone

Mesaj  comisaru la data de Mier 21 Mar - 15:20

Lord Dark a scris:alianta GDN NV momentan lvl 17 -51 locuri - 7 locuri libere in acest moment dar mai trebuie transferati jucatorii catre aliantele din zona lor

Alianta GDN NV va avea "in patrimoniu" granita cu NE , mai exact jucatorii care au zona de dezvoltare in spatiul aproximativ situat pe
x : 0 pana la -100
y: 100 pana la +400

nivel 18 ambasada.....11 locuri libere Smile....rectific eu acum
comisaru
Druider
Druider

Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 21 Mar - 13:17

alianta GDN NV momentan lvl 17 -51 locuri - 7 locuri libere in acest moment dar mai trebuie transferati jucatorii catre aliantele din zona lor

Alianta GDN NV va avea "in patrimoniu" granita cu NE , mai exact jucatorii care au zona de dezvoltare in spatiul aproximativ situat pe
x : 0 pana la -100
y: 100 pana la +400
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

ALIANTELE GDN

Mesaj  Vizitator la data de Mier 21 Mar - 12:47

Ma ocup eu in amanunt de aliante .

Am nevoie ca fiecare lider sa-mi spuna:

1. Levelul Ambasada

2. Locuri libere in acest moment

3. Intre ce coordonate va recruta .

aici aveti pozele cu aliantele in acest moment
http://dl.transfer.ro/transfer_ro-21mar-8dd385888161.zip

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Dum 18 Mar - 23:29

eu le-am dat la codasi termen pana in 22.03.2012 sa faca satul 2.
pana atunci mai trag de timp Smile
mai degajez mingea prin tribuna ... ma dau lovit ... vad eu cum o lungesc Smile

bnk
Pedestru
Pedestru

Reputatie : 3
Data de inscriere : 11/01/2011

Sus In jos

Mesaj  Adi la data de Dum 18 Mar - 17:57

cateva probleme:
blackmoon - GDN EVO
Baran - GDN4
la ce zone intra?

vreau sa dam acest mass, toti liderii:
Colegi,
A venit momentul reorganizării pe criterii teritoriale, de care discutăm de câteva săptămâni. Dacă nu ați aflat încă ce se întâmplă, o să sintetizez în câteva cuvinte ce e important să rețineți din toată afacerea asta:
- Reorganizarea are loc în săptămâna 19-25.03.2012
- mutările jucătorilor dintr-o alianță în alta, se fac doar în cadrul confederației GDN și se fac pe în ideea ca toți dintr-un anume careu trebuie să fie în aceeași alianță pentru a putea reacționa mai ușor la solicitările de def, pushing, curățirea unei anumite zone de intruși, etc.
- zona în care un jucător și-a fondat satul 2, nu satul de start, este locul unde se consideră că se va dezvolta un jucător.
- zonele de dezvoltare și liderii care vor coordona alianțele, sunt după cum urmează:
1. careul cuprins între 0 și -100 pe x & 0 și 100 pe y - lideri [jucător]72[/jucător], [jucător]24[/jucător] și [jucător]97[/jucător]
2. careul cuprins între 0 și -100 pe x & 100 și 400 pe y - coordonatori [jucător]128[/jucător] și [jucător]64[/jucător]
3. careul cuprins între -100 și -200 pe x & 0 și 100 pe y - coordonatori [jucător]1059[/jucător] [jucător]5080[/jucător]
4. careul cuprins între -100 și -300 pe x & 100 și 400 pe y - lideri [jucător]227[/jucător] [jucător]6285[/jucător], [jucător]912[/jucător] [jucător]920[/jucător]
- numele alianțelor noi formate în zonele de dezvoltare pot suferi modificări, lista cu noua confederație se va face imediat ce reorganizarea va fi finalizată.
- această nouă formulă a confederației este strict în interesul GDN, nu are nicio față ascunsă, trebuie să conștientizați că toți liderii actuali joacă pentru victoria familiei GDN și considerăm că fiecare jucător este important, indiferent din ce alianță GDN va face parte.
- targeturile, regulamentele, scopurile GDN rămân aceleași, indiferent de alianța din care veți face parte. Dorim să câștigăm acest server și una din strategiile noastre pentru a ne atinge ținta este și gruparea jucătorilor pe zone.
- orice problemă legată de acestă temă, se comunică unuia din liderii enumerați mai sus, sau celui din alianța din care faceți parte.
- în momentul în care ați primit mesaj privat de la un lider GDN, că aveți invitație într-o altă alianță, părăsiți alianța și acceptați din ambasadă invitația în noua alianță unde ați fost invitați.

Vă rog să ne comunicați orice alte nemulțumiri aveți și vă promitem că încercăm să le rezolvăm.

Conducerea GDN

înainte de a-l da mass în alianța voastră, vă rog să faceți eventuale corecturi, ca să putem vorbi aceeași limbă cu toții Smile
Adi
Lider GDN
Lider GDN

Reputatie : 23
Data de inscriere : 08/02/2011
Varsta : 103
Localizare Localizare : ro

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Sam 17 Mar - 12:46

Iaca si harta la "naturel", fara rigla sau compas, cu liniile dupa cum o picat pe teren Very Happy

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Reputatie : 19
Varsta : 57

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Sam 17 Mar - 0:18

e ok ce a facut lord pe acolo

eu am zis de la inceput ca nu doresc sa tin alianta asta (GDB B) pana la final, asa ca va rog pe toti sa va uitati cine este in zona voastra si apoi sa-mi dati mesaj pe joc, sa va zic ce am de zis de el Smile

bnk
Pedestru
Pedestru

Reputatie : 3

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Vin 16 Mar - 19:54

Daca m-as fi chinuit eu si nu reuseam mai bine. Oricat e cel mai bine asa si binenteles ca nucleul unei aliante se bazeaza in primul rand pe un grup de oameni pe care doreste sa-l pastreze fiecare lider.
Pentru a face totul in liniste va indic sa incepem sa schimbam jucatori fara mass-uri mai ales ca avem cateva ambasade.
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Vin 16 Mar - 16:32

traviuser a scris:
1. sa stabilim exact ce inseamna jucator din zona x ... daca a facut satul 2 in careul liderului cutare, inseamna ca s-a stabilit in zona aia deci va trebui sa adere la alianta respectiva
in mod normal asa ar trebui , totusi nu cred ca ar trebui sa-i fortam sa se mute ci sa incercam sa-i convingem . Oricum liderul de unde pleaca are puterea sa-l tina sau sa-i spuna sa mearga in respectiva alianta..de aceea trebuie ca liderii sa comunice mult intre ei si sa ia fiecare jucator in parte sa vada in ce alianta ar fi mai folositor

traviuser a scris:

2. sa existe si exceptii in limita a 10% din numarul de jucatori ai unei aliante (la o alianta de 50 de jucatori 5 nu e obligatoriu sa fie din zona respectiva)

bineinteles ca fiecare lider este liber sa decida daca un anumit jucator il da sau nu in zona de care apartine asta presupune ca liderii sa nu se gandeasca neaparat la rankul aliantei , sa se uite la populatia respectivului jucator..trebuie sa gandim ca o echipa mare si sa urmarim interesul confederatiei , adica sa gasim locul potrivit fiecarui jucator

traviuser a scris:

3. sa gasim o solutie si pentru cazul in care sa zicem 150 de jucatori s-au stabilit intr-o zona unde sunt doar 2 aliante si nu incap toti in ea

in acest caz se pot modifica granitele respectivei zone sau se fac 3 aliante sau cat e nevoie...dar eu unul nu vad sa fim chiar asa multi . Nu uitati ca o mare parte vor renunta curand , odata cu incalzirea vremii , altii vor renunta dupa ce au facut satul doi , fiind conturi de gold ..deci cred ca vor mai fi miscari prin aliante. Important este sa definitivam aceste aliante pentru a ne apuca serios de treaba ...sa curatam cadranul in primul rand apoi sa trecem granitele si sa fim pregatiti pentru artefacte
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Adi la data de Vin 16 Mar - 15:02

da, eu sunt total de acord cu trasarea asta, dar
1. sa stabilim exact ce inseamna jucator din zona x ... daca a facut satul 2 in careul liderului cutare, inseamna ca s-a stabilit in zona aia deci va trebui sa adere la alianta respectiva
2. sa existe si exceptii in limita a 10% din numarul de jucatori ai unei aliante (la o alianta de 50 de jucatori 5 nu e obligatoriu sa fie din zona respectiva)
3. sa gasim o solutie si pentru cazul in care sa zicem 150 de jucatori s-au stabilit intr-o zona unde sunt doar 2 aliante si nu incap toti in ea
Adi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Vin 16 Mar - 13:38

cam asa cred eu ca ar fi zonele de care fiecare din cei scrisi ar trebui sa raspunda. Granitele zonelor nu sunt fixe. Poate ar fi bine ca fiecare "cuplu" Very Happy de lideri sa inceapa sa verifice pe harta care sunt jucatorii din zona sa. Cu exceptia GDN Loja si GDN Evo care doresc sa ramana in actuala formatie , restul ar trebui reorganizati.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 13 Mar - 11:22

nu stiu cum ar fi cel mai bine sa facem ..dar e clar ca ar trebui sa facem cat mai repede mutarea jucatorilor in aliantele cele mai apropiate ...totodata comasarea lor pana la numarul maxim de playeri. Asa ar mai urca si aliantele in top ...asta da bine la imagine ...dupa care sa vedem cum facem sa incepem sa controlam cadranul.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  mAn0l3 la data de Mar 13 Mar - 8:33

iar a ramas discutia in pom... stabilim si noi ceva azi???? eu ziceam sa facem zonele in functie de unde este liderul situat cu satul 2...voi ce ziceti ?

Pedestru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/06/2011
Varsta : 29
Localizare Localizare : Romania

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 7 Mar - 12:08

descarca tot Very Happy
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 7 Mar - 12:06

Sunt doar realist,o luam pe puncte daca trebuie ca vad ca se poarte insa prima intrebare ar fi ce sa ales de toate planurile privind eliminarea lupilor? Praful
Nu vreau sa critic prea mult pe cineva insa cand ai vecin din lupi si ala fondeaza sat inaintea ta...tu fiind lider gdn spune multe depre capacitatea unora de a face ceva pe acest server.
Stam la discuti interminabile de aproape o luna de zile iar decizi concrete 0.
Era vorba se faca recrutari masive iar ulterior sa se excluda tot ce era inutil...sa facut pe jumatate si asta ca sa nu spun pe un sfert,mai precis "lideri"(am pus ghilimelele de rigoare) au asteptat sa ai caute jucatori pe ei sa le ceara invitati apoi au uitat sa mai trieze din ferme asa ca acum stam aliati cu jucatori cu 4-5 trupe si prod de 100/h in timp ce adversari au jucatori care farmeaza milioane de resurse.
Mai continui?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 7 Mar - 11:18

hannibal e mai pesimist ca intotdeauna Very Happy ..eu cred ca la sfarsitul saptamanii viitoare comisaru impreuna cu liderii de aliante ar trebui sa-si faca timp sa vada care e de mutat si unde . Apoi cei care nu au satul doi ..vor ramane pe loc pana in momentul cand fac al doilea sat (aici trebuie dat un termen ..zic eu ca o saptamana extra le ajunge) , moment in care vor fi si ei mutati in alianta cea mai apropiata.

Dar acum , mult mai important e sa tragem pentru catapulte sa incepem curatenia ...e martie si omul gospodar stiu ca asa face primavara ..putina curetenie prin curte Smile.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Mier 7 Mar - 10:48

pasii 1 si 2 sunt pasi de facut Laughing
practic la pasul 2 e vorba tocmai de razletii de care ziceam
Cei care vor sa joace impreuna, in principiu vor si merge cam in aceiasi zona.

Situatia asta imi aduce aminte de o vorba a unui prof de management:
"O decizie proasta e mai buna decat o decizie neluata."
As zice ca "efectul osborne", azi lectie obligatorie in marketing il contrazice pe prof.

Pe la inceputul anilor '80 o aparut primul calculator portabil "Osborne 1"
Ma rog, trebuia o tzara muschi sa-l cari, era mare cat o valiza si cantarea vreo 11Kg Very Happy .
O avut mare succes la vanzari, insa o decizie proasta i-a dus in faliment.
Abia ce au lansat "laptopul" si au inceput sa faca promo pe toate canalele ca in 2..3 luni urmeaza Osborne 2, mai usor, mai performant, mai ieftin.
Numa' ca aveau gramada de marfa pe stoc din primul model, care au ramas nevandute, oamenii preferand sa-l astepte pe cel nou. Astfel au ramas fara bani, si in loc sa faca Osborne 2 or inchis pravalia

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  mAn0l3 la data de Mier 7 Mar - 9:23

usturoi a scris:Nucleul fiecarei aliante deja constituite copteaza razletii din zona.
asta-i varianta "naturala" si cea mai simpla

Oricare alta varianta cu trasare de linii patrate sau concentrice va da totul peste cap si va duce la esec.

usturoi, tu zici ca va fi un esec pentru ca anumiti jucatori vor sa joace impreuna cu anumiti jucatori si daca ii desparti nu vor juca la potentialul lor maxim. Eu personal sunt total de acord sa ramana impreuna, de aceea vom tine cont si de parerea jucatorului care trebuie mutat. Nu il voi/vom muta daca nu vrea... Insa, pe de alta parte, sunt multi, de fapt foarte multi jucatori care vor sa se mute in alianta cu vecinu, pentru a se putea ajuta reciproc, eventual sa fie sitteri unu altuia. Pe ei de ce sa nu ii ajutam?

Avand in vedere ce am scris mai sus, la reorganizare, fie ea cu trasare de linii sau nu, ii vom muta pe toti acei jucatori care doresc sa se mute. Ceilalti pot ramane unde doresc. La urma urmei nu vom obliga pe nimeni sa faca ceva. Dorim sa jucam cat mai eficient. Daca un jucator crede ca e eficient in alianta aia si nu in alta, atunci e mai bine sa ramana acolo.

Pasul 1 ar fi sa ne uitam pe harta, sa vedem unde sunt toti liderii de alianta, si vom incepe de acolo sa repartizam zonele fiecarui lider.

Apoi, pasul 2 e ca fiecare lider in parte sa intre in cropfindere si sa se uite cine a fondat in zona lui si sa intrebe daca vrea sa se mute in ally cu el. Raspunsul poate fi da sau nu. Daca vrea il muta, daca nu, treci la urmatorul. Pana la urma si cei care nu s-au mutat initial se vor convinge singuri ca e mai bine sa se mute, vazand ca nu are colegi de alianta in jur...

Situatia asta imi aduce aminte de o vorba a unui prof de management:

"O decizie proasta e mai buna decat o decizie neluata."

Pedestru

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 7 Mar - 0:10

usturoi a scris:Oricare alta varianta cu trasare de linii patrate sau concentrice va da totul peste cap si va duce la esec.

NE a ales aceasta varianta si a castigat s4 trecut ..Wink
Inainte de a trasa liniute si imparti sate virtuale intreb si eu...cand vor avea toti din GDN satul 2?Nu am vazut nici un target,de trupe,sat 2...nimic.In ritmul in care ne miscam probabil peste 2 luni vor avea toti satul doi asa ca timp sa discutati este destul nu va sfiiti.Pace

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Mar 6 Mar - 20:55

Nucleul fiecarei aliante deja constituite copteaza razletii din zona.
asta-i varianta "naturala" si cea mai simpla

Oricare alta varianta cu trasare de linii patrate sau concentrice va da totul peste cap si va duce la esec.

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 6 Mar - 14:24

cred ca mult mai simplu ar fi sa o luam asa :
incepem de la centru de la 0/0 - aici avem cativa jucatori ..printrei ei nemtoiaka si alan_dala ...am vazut ca a intrat si traviuser in vecinatatea zonei gri ..ei deci ei putem spune ca vor fi liderii unei aliante ...si din aproape in aproape ..pana se fac 60 de conturi departandu-ne usor de centru , cu harta in fata (poate da drumul si la gettertools pana ajungem la reorganizare) se va forma prima alianta ...

apoi ..de unde s-a ramas se pleaca cu doua aliante - una pe granita cu SW si una pe granita cu NE ...tot asa pana se ajunge la 60 de jucatori in fiecare alianta.

este clar ca prima alianta indiferent de cine cu cine face tratate va fi in focul luptei ..din urmatoarele doua ..cel putin una , daca nu chiar amandoua (daca nu o sa avem diplomatie) va fi si ea aproape de adversari.

apoi tot din aproape in aproape continuam cu urmatoarele ....
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  mAn0l3 la data de Mar 6 Mar - 7:52

eu unu sunt de acord cu propunerea lui lord. totusi ar trebui sa stabilim distanta aia maxima intre colegii de alianta...

Pedestru

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Lun 5 Mar - 12:30

Impartirea facuta de Lord Dark este un punct de plecare pentru viitoarea reorganizare si nu e batuta in cui ca si cordonate exacte.
Zonele 5, 6 si 7 sunt cele mai bune pentru hammere sau armate mari de rupere in timpul jocului, fiind ferite de atacurile din scurt si avand timp de organizari de defensive. In schimb in zonele 1, 2 si 3 vor ramane jucatorii ce doresc sa actioneze si sa se distreze , binenteles ca acestia trebuie sa aiba neaparat sitteri sau/si coplayeri. Zona 4 e o zona de tampon si de reactie buna pentru deff asa ca alianta din aceea zona ar fi indicat sa fie orientata in special pe partea defensiva, chiar daca va avea si cateva conturi ofensive in cadrul aliantei.

Ideea principala este sa vedem care lideri se ocupa de fiecare zona, iar in zonele de foc sa fie 2 lideri pe fiecare alianta .

Ultima editare efectuata de catre comisaru in Mar 6 Mar - 7:59, editata de 1 ori
comisaru
Druider
Druider

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Vin 2 Mar - 20:36

pai cosmine citeste si tu mai atent "povestile", aici si alea de dimineatza pe skype. Cele povestite de mine nu pomenesc nicaieri de vreo utilitate intre un cont la -20|20 si unul la -150|150.
Btw serverul trecut, in GDN 1 n-au fost probleme cu distantele, nici pt uz intern, nici pt sprijinul colegilor din alte aliante. Si nu or sa fie nici anul asta

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  mAn0l3 la data de Vin 2 Mar - 19:23

Avand in vedere ca unii sunt cam sceptici in privinta reorganizarii, tin sa le amintesc de faptul ca serverul trecut chiar au fost probleme cu distanta intre jucatori. Multe actiuni de deff au esuat pur si simplu din cauza distantei. Se facea prea mult pana la acel jucator. Avand asta in minte, va rog sa va concentrati si sa raspundeti clar, cam care vreti sa fie distanta maxima dintre jucatorii unor aliante.

50 parcele
100 parcele
150 parcele

Organizarea asta nu va mai fi zonala, dar va fi macar intr-o limita rezonabila! Usturoi, imi poti spune mie povesti de pe alte servere cat vrei! daca eu sunt undeva la -20|20 si tu la -150|150, esti inutil ca si coleg! Nu ai cu ce ma ajuta!!

vreau sa precizez ca in zona 0|0 -100|100 pot fi si pana la 4 aliante concentrate... nu vom diviza acele aliante care au creat cat de cat o legatura. ii vom repoartiza in schimb pe cei care sunt prea departe de locul in care acele aliante sunt concentrate....

voi ce ziceti?

Ultima editare efectuata de catre mAn0l3 in Vin 2 Mar - 23:40, editata de 1 ori

Pedestru

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Vin 2 Mar - 13:12

a..dar eu nu ma gandeam ca acele granite ar fi fix la -75 si ce am mai scris eu acolo ....si nici ca jucatorii daca sunt dincolo de granita automat trec in alianta respectiva pentru ca au depasit cu 2-3 patratele granita ...bineinteles ca trebuie pastrat un echilibru intre aliante si ca pop si ca numar de jucatori si ca forta ofensiva respectiv defensiva ...dar daca nu facem aceasta repartizare geografica dupa satul doi , adica zona de dezvoltare a respectivului jucator va fi mult mai greu ca actiunile in special defensive sa nu fie haotice ...

satul doi ar trebui sa fie gata la toti cred eu in doua saptamani ..maxim 3 incepand de azi ..deci ar fi bine ca sa ne dam cu parerea ca atunci sa nu mai spuna careva ca a fost pus in fata faptului implinit.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Vin 2 Mar - 13:02

Facem def chiar din zona 2, ca acolo incap 2..3 aliante Very Happy

Nu zic ca nu e nevoie de loc de regruparea in aliante pe criteriu "geografic". Insa nu prin meridiane si paralele.

Fiecare alianta isi alege o zona de dezvoltare pentru membrii ei, mai la stanga, mai la dreapta, mai sus, mai jos, cum considera ei ca e mai bine.
Desigur vor ramane razleti, care vor sa joace in alta parte, doar ei trebuie sa se mute intr-o alianta mai apropiata, nucleul grupat deja prin fondare ramane in alianta originara si vor copta razletii altora din apropiere.

Rezulta pt fiecare un contur teritorial neregulat care sa cuprinda majoritatea membrilor. Unele din aceste teritorii se pot intrepadrunde cu altele fara nici o problema.

Apoi putem sa organizam si un fel de grupe de aparare din aliantele apropiate.
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Vin 2 Mar - 11:24

sa zicem ca maine unii jucator din zona 2 sunt atacati...
logic ..facem def din zona 1, 4 si 6 (gasim o modalitate sa impartim deful pe 3-4 tinte destul de usor zic eu) asta daca ar fi grupate aliantele ..daca nu, dam mass peste tot astazi. considerand ca lumea sare cu def si ajunge in timp util ce facem daca maine apar alte atacuri pe jucatori din zona 5 ?
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Adi la data de Vin 2 Mar - 9:49

subscriu la traba cu împărţirea ... deşi eu personal, nu m-aş băga să trasez linii, să mut jucători dintr-o alianţă în alta şi să mă cert cu toată lumea pe motiv că eu nu vreu în alianţă cu x sau pe y ca lider ... tocmai pentru că nu mă reprezintă.
am văzut alianţe de 16 jucători situaţi la distanţe suficient de mari unii de ceilalţi, cât să nu îşi ia oxigenul şi care au funcţionat ca un metronom ... deci nu e decisivă nici împărţirea pe cadrane

pentru noi în schimb, foarte important ar fi să ne decidem cine şi pe care dintre minuni o vom lua, mai ales că sunt deja destui jucători care au luat croppere în zona gri şi după cum ştim deja de anul trecut, acolo e foarte important să ai prins un cheag, ca să îi poţi tăvăli imediat pe adversari pe sate de suport, pe ww-uri imediat ce au fost cucerite, etc
Adi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Vin 2 Mar - 1:57

Distantele mici au desigur o anumita importanta, insa nu trebuie sa fie factorul deciziv in alcatuirea unei aliante.
De alftfel pentru bataliile mari care or sa vina, defurile pe sate aflate sub asedii oricum nu pot fi asigurate doar de o alianta, vom sari toti in ajutor, indiferent de distante. Sau cel putin asa cred io...

Echipele acuma tocmai le construim din mers, e un proces care dureaza si daca le foarfecam de-a lungul unor linii geometrice, trebuie s-o luam de la capat, sau chiar de dincolo de capat.

Grila asta seamana o tzara cu imparteala daciilor de pe S5.com Acolo or folosit si nu stiu ce algoritmi de calcul Smile
Numa' ca aliantele situate mai inspre exterior in scurta vreme au adormit si s-au pierdut. Asta in primul rand datorita monotoniei, practic ele erau in afara evenimentelor, erau "locul unde nu s-a intamplat nimic"
Ulterior o parte din jucatori au fost recuperati de "centrali", astfel ca pe la mijlocul serverului distributia teritoriala nu mai semana de loc cu cea initiala.

Inerent se va intampla la fel si in eventualele aliante 5,6 si mai ales 7.
Raman in fapt zonele 1..4. Unde insa vor fi mult mai multi decat pt patru aliante, dar in acelasi timp si distantele sunt relativ mici.
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Sus In jos

zone

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 29 Feb - 16:15

asa as vedea eu organizarea jucatorilor dupa ce se va fonda cel de-al doilea sat ...mai exact 7 aliante egale ..fiecare cu cate un lider , un lider def , un lider off. Bineinteles , granitele aliantelor mai pot fi mutate in functie de cati jucatori sunt in GDN si unde sunt pozitionate satele lor...

Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare