Forum

In jos

Re: Forum

Mesaj  Vizitator la data de Mar 27 Mar - 15:21

Smile)) hotuleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee o sa te bag la puscarieeeeeeeeeeeeee lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

White Fang a scris:''White...te rog nu mai farma in zona mea...mai sunt oaze si in jos la tine .....eu nu m-am bagat in zona ta ''

fratilor,indiferent cine sunteti,mie unul personal nu-mi mai trimiteti astfel de mesaje.
1.nu isi au rostul,pentru ca oazele si fermele sunt ale tuturor
2.eu farmez oazele pe care le-am spart si chiar si acelea sunt farmate de altii.cum as putea controla eu asta?eu imi fac lista de farm in momentul in care am dat un atac de spart oaza si nu caut oaze sparte de altii'

va multumesc.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  alan_dala la data de Dum 11 Mar - 23:59

Regulamentul e clar, fermele (ca-s oaze, jucatori, sate natare) sunt ale tuturor, fara ca cineva sa aiba vreun drept prin faptul ca sunt mai aprope da satul lui, discutia nici nu merita dezvoltata.
alan_dala
Calaret fulger
Calaret fulger

Reputatie : 3
Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 39
Localizare Localizare : Bacau

Sus In jos

Mesaj  White Fang la data de Dum 11 Mar - 19:22

''White...te rog nu mai farma in zona mea...mai sunt oaze si in jos la tine .....eu nu m-am bagat in zona ta ''

fratilor,indiferent cine sunteti,mie unul personal nu-mi mai trimiteti astfel de mesaje.
1.nu isi au rostul,pentru ca oazele si fermele sunt ale tuturor
2.eu farmez oazele pe care le-am spart si chiar si acelea sunt farmate de altii.cum as putea controla eu asta?eu imi fac lista de farm in momentul in care am dat un atac de spart oaza si nu caut oaze sparte de altii'

va multumesc.

White Fang

Reputatie : 0
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Mesaj  andrei45 la data de Dum 11 Mar - 15:12

Mereu au fost probleme de cand e travianul in toata triburile cu Satul 2, bataie pe cropere etc, si mereu vor fi. Nu trebuie inpuse reguli pentru satul 2 pentru ca nu se vor respecta niciodata si aici ma refer la rezervare. Dar modalitatea asta cu colonistii care pleaca mi se pare ok. Pe mine ma ajutat ma scapat de drum. Acuma asta cu fondatul in 7x7 a capitalei altui jucator, asta e de aur mereu va exista. si asa e normal.

andrei45

Data de inscriere : 17/02/2012

Sus In jos

Mesaj  kabo la data de Mier 7 Mar - 23:24

am inteles perfect ce a zis comisarul in masul dat. eu ma refeream ca lord a zis putin mai jos ,,acele posturi au avut menirea sa ajute ...nu au avut titlu de obligatie ''

dupa parerea mea daca inlocuiesti cuvantul ,,rezervat'' cu ,, anuntat'' tot ceva obligatoriu este :p

ieri au fost anuntate aproximativ 11 plecari, azi 14. sa presupunem ca eu anunt ieri nu primul din cele 11 ci al 6. deja am pierdut 19 cropere plus cele care vor fi anuntate pana se intorc colonistii.

sper ca maine cand ii trimit iara de pe kata1978 sa nu mai patesc la fel. pana atunci nu mai zic nimic dar in caz ca se intampla la fel chiar vreau sa vad o decizie la nivel de lideri

kabo
Scutier
Scutier

Data de inscriere : 28/02/2011

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 7 Mar - 22:10

Sa fie exclusi si gata...daca de pe acum fac ce vor ei mai tarziu cum va fi?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 7 Mar - 22:00

am patit si eu prima data cand am plecat spre fondare. Nu poti sa dai vina pe leaderi pentru ca nu au cum sa traga mereu de jucatori. daca astia nu fac cum li se cere nu prea ai ce face decat sa ii sanctionezi... oricum respectivul ramane cu cropperul si cel care a respectat regulile ramane cu _|_

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 7 Mar - 21:56

nu , a fost doar un cuvant pus gresit in mass ...in loc de "rezervat" trebuia pus "anuntat"
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Mesaj  kabo la data de Mier 7 Mar - 21:31

Oricum nu mai isi au rostul asemenea discutii eu o sa fiu curios pe parcurs cand vor aparea iara incalcari de regulament cum se va proceda.
Din mesajul primit in toate aliantele de la liderul GDN eu inteleg ca era ceva obligatoriu nu doar facultativ. Deci ori e o problema de comunicare intre lideri, ori regulile se aplica doar la anumiti jucatori.

comisaru a scris:

Buna dimineata,

De cateva zile au inceput colonizarile pentru sat 2, si daca la inceput au fost mai firave, acum vor fi pe banda rulanta. Pentru aceasta obligatoriu este ca inainte de a trimite colonistii pe o locatie sa rezervati locatia pe adresa :
http://aliantelegdn.forumz.ro/t821-satul-doi
si sa verificati daca nu este deja rezervata de altcineva.

ATENTIE, nu numai ca ati rezervat e ok , fiindca daca cineva s-a dus pe sat normal de langa un crooper sau semicrooper, conform Regulamentului GDN punctul 11 :
http://aliantelegdn.forumz.ro/t220-regulamentul-aliantelor-gdn

Cine nu are cont pe forum sau nu a rezervat locatia de colonizare pe forum se va suporta consecintele.

REGULA DE AUR 7X7 e valabila pentru toti jucatorii.

cu respect,

comisaru

kabo
Scutier
Scutier

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 7 Mar - 20:40

acele posturi au avut menirea sa ajute ...nu au avut titlu de obligatie . probabil ca daca nu erau acele anunturi mult mai multi faceau cale intoarsa cu colonistii ...bnk stiu ca de doua ori i s-au intors colonistii chiar daca el a urmarit si a postat unde pleaca ..nefiind nici un anunt postat inainte.

dar ...regula de baza e ca ...satul doi nu se rezerva ...
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  kabo la data de Mier 7 Mar - 20:26

Parerea mea era ca daca la primul caz de genul asta se luau masurile necesare nu se mai ajungea in situatia asta. De ce sa fie ghinionul celui care face exact cum i se cere ? Sau ca si lideri trebuia sa le propuneti celor care au patit asa 2 variante

1. fondau langa satul respectiv si rugau un coleg sa catapulteze croperul ocupat aiurea
2. aveau voie sa rezerve un alt croper pe forum pana se intorceau colonistii

kabo
Scutier
Scutier

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 7 Mar - 19:44

din pacate nu suntem comunitatea perfecta ...e greu sa formezi o astfel de comunitate ...poate peste vre-o 4-5 ani ..cine stie Very Happy.

Cei care au fondat fara sa consulte forumul au facut-o pe riscul lor ..oricand cineva putea sa fie plecat cu colonistii spre aceeasi directie si sa ajunga al doilea . Cei care au fondat consultand forumul , dar nu au anuntat la randul lor si prin acest lucru colegi au pierdut timp aiurea ...daca ar putea fi dovediti acestia ...da ..duc lipsa de spirit de echipa ca sa nu le zic altfel mult mai grav si ar trebui exclusi din randurile noastre ...dar nu cred se poate dovedi .
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  usturoi la data de Mier 7 Mar - 19:16

baza unui trapez echilateral

usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 57

Sus In jos

Mesaj  laly la data de Mier 7 Mar - 18:03

Sunt croopuri ocupate fara sa se faca rezervare pe forum. Prin asta eu vad o atitudine ..."mi se rupe de restul". Ce poate fi asa greu de facut un cont pe forum si de 2 min pentru a respecta o regula? Ce baza putem avea in astfel de jucatori?
laly
Scutier
Scutier

Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Sam 25 Feb - 23:41

GerulaD a scris:pai este vorba de ruleta tiganeasca. Adica trimitem resurse la cei care vor sa isi faca satul 2, si ei ne trimit noua cand ne vine ransul. si am inteles ca este un topic aici pe forum unde sa ma inscriu.

Nu am inteles eu bine?

Fiecare lider de alianta stabileste daca utilizeza sau nu aceasta metoda de scoatere colonisti.
comisaru
Druider
Druider

Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Mesaj  GerulaD la data de Sam 25 Feb - 23:05

pai este vorba de ruleta tiganeasca. Adica trimitem resurse la cei care vor sa isi faca satul 2, si ei ne trimit noua cand ne vine ransul. si am inteles ca este un topic aici pe forum unde sa ma inscriu.

Nu am inteles eu bine?

GerulaD

Data de inscriere : 23/02/2012

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Sam 25 Feb - 21:44

salut ..aici m-ai lovit direct pe mine Very Happy (glumesc)

nu stiu la ce ruleta te referi ...topicul de rezervari va apare atunci cand va fi cazul ...nu cred sa ai generali ...poti sa te uiti in arhiva cum a fost cel de anul trecut ...iar regulamentul privind cuceririle de sate e si el la locul sau ..la rubrica de regulamente
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Forum

Mesaj  GerulaD la data de Sam 25 Feb - 20:09

Salutare. Nu am stiut unde sa postez asa ca am pus aici Smile

Nu vad anumite threaduri. Ma intereseaza cele cu ruleta, cele cu rezervarea satelor.

Am trimis si eu resurse, si am sa trimit si la al doilea dar nu m-am putut inscrie pentru ca nu am vazut topicul.

Multumesc anticipat.

GerulaD

Data de inscriere : 23/02/2012

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum