Idei Genitale

In jos

Idei Genitale

Mesaj  Vizitato la data de Lun 28 Feb - 23:03

Orice idee aveti in legatura cu functionarea aliantei va rog sa o impartasiti aici spre a fi dezbatuta sau eventual injurat cel care isi exprima ideile asa liberal.
Prima idee si la care am aderat majoritatea este activarea conturilor intre orele 7-8,30 dimineata zilei de miercuri,insa cei care nu reusesc sa fie on in acest interval pot activa si mai tarziu fara a fi vreo tragedie.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Pushing

Mesaj  Vizitato la data de Mar 1 Mar - 23:34

Un coleg bun care joaca cu gold, e experimentat si aloca mult timp jocului

Asta e idealul de coechipier care trebuie ales pentru a face la el pushing masiv de resurse la inceputul jocului

Efectele vor fi pe masura:

-ambasada niv mare care se va muta prin toate wing-urile (e important sa cooptam multi colaboratori)
-armata ninja care sa treaca de tot defence-ul "dujmanilor"
-in 3-4 saptamani se va putea iesi la bataie cu catapulte

Doar de noi depinde daca lucram toti in acest sens: altruism si spirit de echipa

Liderii trebuie sa se impuna prin experienta jocului dar si prin decizii corecte si categorice

Daca vom lasa lucrurile sa mearga la voia intamplarii nu vom putea face decat joc de glezne

Eu personal voi ajuta cu tot ce pot colegii, ca de obicei, cu def masiv dar si cu atacuri sangeroase

Putem fi cei mai buni dar asta e posibil doar daca actionam ca o echipa

PS:
am jucat pe fostul s4 cu id-ul Lucix
doar m-am distrat, n-am avut un obiectiv maret (am facut tot ce se poate face deja in travian de-a lungul timpului)
acum voi juca foarte serios si obiectivele vor fi stabilite de conducere
as prefera totusi sa am ca lider(i) jucatori experimentati
eu nu comentez, doar execut deciziile conducerii si le voi executa eficient

Hai ca m-am dat in petec cu cat am vb despre mine;

Succes si sa ne apucam de treaba Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Re: Idei Genitale

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 2 Mar - 8:22

Ei , si iata cum se invarte roata , desi serverul trecut mi-ai bulit capitala acum suntem coechiperi. Sincer , ma simt mult mai bine asa Very Happy . Referitor la ce vom face pe server , sper ca in primul rand sa ne distram ...dar distractia e mult mai mare cand esti printre cei invingatori.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 2 Mar - 11:53

lucix spunea sa facem pushing la 1-2 jucatori sa scoata catapultele cat mai devreme,jucatori ofensivi care dispun de aur si timp ca sa curete zona de adversari,in principiu ar trebui sa incepem daca nu sunt obiecti majore dupa ce avem ambasada la nivel 10-11.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 2 Mar - 12:05

si eu cred ca e o idee buna ..si se practica ..chiar cu succes prin alte parti. Acum depinde si ce mai zice lumea ...ca unii tin f mult la resursele lor Smile)
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 2 Mar - 12:13

Productia pe o ora timp de cateva zile nu e mare lucru si oricum e alianta travian nu democratie liberala,insa sa vedem daca o sa fie nevoie,daca nu exista o alianta adversa in zona noastra care sa ne incurce nu isi are rostul sa facem acest lucru,pt catapultat ferme ne facem fiecare catas:)

Ultima editare efectuata de catre Hannibal in Mier 2 Mar - 13:46, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 2 Mar - 12:31

si eu cred k este o idee buna sa facem un push. de resurse pt devzvoltare rapida a armatei si mai ales pt rezolvarea problemelor imediat cum apar...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  vandm la data de Mier 2 Mar - 12:42

si eu sunt de acord cu aceasta idee. Smile

vandm

Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/02/2011

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 2 Mar - 15:41

Hannibal a scris: sa incepem daca nu sunt obiecti majore dupa ce avem ambasada la nivel 10-11.

ioi , deja ai dus-o la lvl 3 Smile harnic baiat
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 2 Mar - 16:40

cel mai harnic daca luam in considerare anumite aspecte:D 2x

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 2 Mar - 20:07

bravo, de vis pt ambasada...cred k cei din SS ar trebui sa facem prin rotatie push la fiecare jucator, sa ne ridicam toti odata ca echipa, si bn verificat dak trimite toata lumea..verificat cumva si in fuctie de activitate populatie, nu zic sa primeasca primul ala care este ultimul, dar cumva echilibrata situatia...asta oricum hotareste cei care sunt tatal nostru...Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 2 Mar - 22:28

olymp a scris:bravo, de vis pt ambasada...cred k cei din SS ar trebui sa facem prin rotatie push la fiecare jucator, sa ne ridicam toti odata ca echipa, si bn verificat dak trimite toata lumea..verificat cumva si in fuctie de activitate populatie, nu zic sa primeasca primul ala care este ultimul, dar cumva echilibrata situatia...asta oricum hotareste cei care sunt tatal nostru...Smile
vom face oriunde va fi nevoie in functie de interesele aliantei si indiferent de numele,populatia sau stilul de joc adoptat,in prima faza ridicarea ambasadei pt a intra toti de aici este prioritara,e vorba de niv 11-12,asa ca ar trebui sa terminam repede si sa putem trece mai departe.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi 3 Mar - 11:32

Fiecare face cum considera ca ii mai bine.

Nu imi place idea de a trimite resurse pentru colonisti sau dezvoltare , se pierde mult timp cu negustori , si mult timp sa organizezi sa verifici + ca atunci cand aud toti ca primesc resurse pentru colonisti se grabesc repede sa faca vila , sa primeasca resurse si dupaia sa nu mai trimita , eu nu am sa fac dar voi faceti cum vreti.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi 3 Mar - 12:47

Wolf333 a scris:Fiecare face cum considera ca ii mai bine.

Nu imi place idea de a trimite resurse pentru colonisti sau dezvoltare , se pierde mult timp cu negustori , si mult timp sa organizezi sa verifici + ca atunci cand aud toti ca primesc resurse pentru colonisti se grabesc repede sa faca vila , sa primeasca resurse si dupaia sa nu mai trimita , eu nu am sa fac dar voi faceti cum vreti.
Nici eu nu sunt adeptul trimiteri de resurse pt colonisti findca adesea se nasc dispute,insa daca este necesar pushing pt anumite lucruri acesta nu este pe baza de voluntariat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin 4 Mar - 11:13

bai lucix de abea astept sa intram in actiune sa incepem sa demolam in aliantele adverse mai ales in bushido si vezi ca am nevoie de sitter poate te aud ca nu pot sa te pus sitter si cu prima ocazie cand te prind iti fac pana la motor Very Happy Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

frunza verde salcie

Mesaj  Vizitato la data de Vin 4 Mar - 22:30

eu imi dau toata silinta sa respect indicatiile conducerii:

-daca trebuie sa trimit resurse la x, asa voi face
-daca tre sa atac pe x, asa voi face
-daca tre sa trimit def la x, asa voi face

indiferent de situatie

joc de ceva timp travian si fara o mana de fier la conducere dezvoltarea se va face bezmetic,
fiecare va crede ca se dezvolta bine dar putini pot avea viziune de ansamblu
asa ca strategia jocului tre sa o faca cei din conducere

sunteti jucatori buni si am pretentii mari de la voi
(ma refer in mod special la "ajdia" din conducere)

astept cu viu interes indicatiile conducerii

PS:
draga "contele", muschii mei minte nu are; pentru tine fac aproape orice Smile

PS 2:
e de bine ca suntem cunostinte vechi, chiar daca am jucat in tabere adverse
promit sa fiu, ca de obicei, un coleg care sa ajute cu tot ce poate atunci cand i se cere ajutorul

Cu cele mai ale dreaqu respecte,
Lucix.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

spammer

Mesaj  Vizitato la data de Vin 4 Mar - 23:19

stiti ca am un talent innascut sa stresez cu mesaje

asa ca va spun de pe-acum sa nu va enervati ca scriu des

deci......ce va mai trasnit prin creier in ultima perioada ?

comme on....curaj

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Vin 4 Mar - 23:31

ia sa te uiti pe blog , respectiv butonul ala de sus pe care scrie "revista GDN" sa vezi ce a putut sa debiteze mintea unuia ...sa vedem daca ghicesti cine e autorul. Ma refer la ultima postare Smile
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

am activat senzorii :)

Mesaj  Vizitato la data de Dum 6 Mar - 2:07

nu-mi dau seama cine a scris ultimul post
dar voi afla curand Smile

imi pare rau ca nu vor fi prezenti BushidoW
intentionam sa-i rasplatesc pt neseriozitatea de care au dat dovada serverul trecut

dar facem rost de alti adversari, nu-i bai mare Smile

spor la joc Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum 6 Mar - 2:44

adversar nou este Bush de pe 2x care continua am vazut cu ideologia WPT in SE..pe 2x zicea la profil ca la toti din nord ne dubuie capitalele, noi cei de la G nu am mai apucat sa mergem si peste ei... noroc cu niste lideri din nord care au facut PNA cu el..si de aici o parte din cei de pe 2x stiu continuarea povesti... Twisted Evil

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Baran la data de Dum 6 Mar - 23:55

Deabia a inceput server si astia viseaza push de resurse pentru catapulute. colonisti .armate mari si adeversari , rabdare Watson rabdare , vom vedea ce o fi mai incolo Smile .
La vremuri noi tot noi.

Baran

Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/02/2011

Sus In jos

ajdia au un palmares

Mesaj  Vizitato la data de Lun 7 Mar - 22:01

mdeah....sustinerea cu resurse, def si fake-uri trebuie facuta tot timpul

cine spune....s-o lasam mai incolo ....spune de fapt....ma doare-n palarie de voi

nu cred ca gasesc 10 jucatori pe s4 cu vechime si experienta mai mare decat Lucix.
m-am bagat aici pt distractie si sa ajut colegii
nu doresc functii si nici pozitii cheie

nu interpretati gresit ce spun
(voi juca serios tot timpul si sunt foarte saritor la a ajuta colegii)

am jucat multe servere si stiu unde se poate ajunge daca se merge in directia x

daca nu se vor da obiective, 97% din jucatori se vor dezvolta haotic

acceptati-va liderii si actionati ca o echipa pt ca doar asa vom fi puternici

Hannibal si Lord Dark au tot suportul meu
sunt liderii nostrii si vor actiona intotdeauna spre folosul aliantei

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

s1.ro

Mesaj  Vizitato la data de Lun 7 Mar - 22:08

acum 2 ani am avut catapulte doar dupa 3 saptamani de joc

am facut ravagii pe server, ca de obicei Smile

se poate face ceva doar daca exista participare

travianul este un joc de echipa, nimeni, niciodata nu va reusi singur

da...da....da....va plictisesc cu vrajeala asta
dar trebuie sa va intre-n cap ca indiferenta nu ajuta
doar participarea efectiva aduce laurii

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun 7 Mar - 22:55

Baran fiind ferma pe fiecare server se teme sa nu il catapultam daca isi face beciuri,de asta e impotriva,oricum el nu trebuie sa trimita resurse nicaieri...luam noi ce avem nevoie:D
Acum daca vorbim serios eu sunt multumit daca ramanem 20 de oameni din 30,insa putem juca si in 10 cum am jucat in 3 Lucix

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar 8 Mar - 4:26

Baran a scris:Deabia a inceput server si astia viseaza push de resurse pentru catapulute. colonisti .armate mari si adeversari , rabdare Watson rabdare , vom vedea ce o fi mai incolo Smile .
La vremuri noi tot noi.

cred ca gresesti aici un pic, de ce tu ai asa de multe resurse acum de dau pe afara si nu ar fi bine sa incepi sa ai si cavalerie, sa poti sa faci cat mai devreme catapulte???!!!!
eu am jucat de exemplu cu lord dark pe 2x si stiu ce poate ca lider..pe 2x alaturi de lord dark si dark w am facut multe ca ally, eram o echipa, cand se trimitea resurse sau intariri chiar se trimiteau, dadea toata lumea fake-uri exact cum se cerea, lord dark a facut multe in aceea ally, si a invatat pe multa lume multe, inclusiv pe mine, ceea ce stiu stiu de la sotia mea si de la el, conteaza foarte mult sa ai incredere deplina in acel om, sa sti ca nu trimiti trupele aiurea, ca ai un scop precis, palpabil din start, eu datorita acestor doi lideri de la Norg G am lu-at contul olymp catapultat rau in decembrie si dupa 2 luni am refacut tot si aveam si armata de 5xpop si in fiecare sapt eram aproape de top 10 ca jefuitori, si aici nu ma refer ca aveam maciucari cum probabil o sa zici, am atacat adversari care nu se asteptau sa demolez eu un cont mic, asta o spun si o repet am facuto pt ca oameni care conduceau aceea ally mi-au demonstrat ca sunt intr-o ally care este de top..se pot spune multe, eu sustin tot ce spun lideri, pt ca daca as considera ca nu ar sti ce fac m-as duce in alta ally, unde as gasi exact ce caut, aici sunt o parte din colegi de pe 2x care am fost si in aceeasi ally, oare de ce, doar ca le place cum suna lord dark si hannibal???

si dupa atata publicitate astept domnule lord dark sa imi spui cand trec pe la caserie.. Twisted Evil Twisted Evil

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar 8 Mar - 4:36

Lucix a scris:acum 2 ani am avut catapulte doar dupa 3 saptamani de joc

am facut ravagii pe server, ca de obicei Smile

se poate face ceva doar daca exista participare

travianul este un joc de echipa, nimeni, niciodata nu va reusi singur

da...da....da....va plictisesc cu vrajeala asta
dar trebuie sa va intre-n cap ca indiferenta nu ajuta
doar participarea efectiva aduce laurii

exact cum spune si colegul Lucix, fara participare efectiva nu faci nimic, degeaba esti 40 de conturi daca din 40 doar 25 trimit resurse si 15 privesc, conteaza foarte mult sa activezi ca o echipa si sa functionezi ca o echipa..si acum iti dau un exemplu: cum ar fi sa atace din 20, 15 cu catapulte peste o saptamana??? iti spun eu ca acea ally ar avea un cuvant greu de spus in cadran si pe oriunde pe harta, si aici revin iar la 2x si amintesc ca nordul a fost macinat de razboaie si sudul a mers bine merci ca o echipa si la sfarsit sa vazut asta...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 8 Mar - 9:08

olymp a scris:
si dupa atata publicitate astept domnule lord dark sa imi spui cand trec pe la caserie.. Twisted Evil Twisted Evil

Embarassed - gata ..te-am notat cyclops

categoric vom face pushing la cineva care merita si se ofera ...mai ales daca avem rezistenta in zona . Si pot sa va asigur ca toata lumea va contribui .
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar 8 Mar - 20:48

Ideea e foarte buna Smile

serverul asta nu ma mai duc la mama dracu ca serveru trecut, ca eu aveam armata de drum lung atunci Smile faceam vreo 40 de ore pana la tinta uneori. loveam din 2 in 2 ca nu puteam altfel, dar macar ajutam cu ceva Twisted Evil

stau mai aproape acuma....Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi 10 Mar - 23:35

cine crede ca poate administra eficient resursele aliantei ?

bagati-va voluntari si sefii vor alege la cine facem pushing de resurse

eu m-as oferi sa primesc resursele dar parca l-as lasa pe hannibal ca se pricepe bine

serios, ala de va primi resurse trebuie sa bage mult gold si sa fie bun jucator
atat individual dar si de echipa

daca comenteaza cineva ca "io" nu joc bine, il tai

si daca n-am enervat pe nimeni cu mesajul asta inseamna ca nu sunt bun de nimic Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

buna ziua

Mesaj  Vizitato la data de Sam 12 Mar - 22:29

sunt acelas bunic al s4, si va anunt ca ma bucur ca ne-am reintalnit in vechea forumula. bineinteles unii dintre noi nu toti. probabil unii nu ma cunosc sau oricum nu m-am facut prea auzit data trecuta, sincer nu aveam motive si nici experienta f vasta. ce pot sa zic in legatura cu ideile pe care le are unul, altul...
1. ca sa facem un pushing ar fi frumos sa participe toata aliantza... ei bine normal ca sunt unele voci care striga f tare ca ei nu trimit pt altii ca nu are rost sa se faca roata pt satul 2, frate noi ne cunoastem de pe celalalt server si credema ca am trimis resurse cand s-a cerut si pt armata si pt ambasada si pt trezorerie etc. (sper sa nu se supere nimeni dar parerea mea este ca festival a fost un f bun lider de aliantza, si hanibal a contribuit f mult in organizare a fost de mult ajutor, deci concluzie festival stia f bine ce face). de ce am trimis resurse? pt ca aveam incredere in lideri si ei ne-au demonstrat ca se poate, de aceea. si oricine gandeste ca el nu tirmite resurse si pana la urma cedeaza tin sa il anuntz ca sunt in aliantza unii care trimit dublu cat trimite el cateodata si de 4 ori mai mult (spun asta pt ca asa sa intamplat data trecuta pe s4, eu trimiteam de ex. 4000 si eu eram in top 500 si cel care era cu mine in aliantza in top 100 si in top 800 trimitea de ex.6000 si nu mi-a venit sa cred pana nu am vazut rapoartele), sper ca am redat bine si cu sens fraza respectiva. concluzie la punctul 1 (parerea mea) este ca ar trebui sa facem pushing la cineva si ca ar trebui sa facem roata pt ca ne ajutam intre noi si eu cel putin si bunica nu cred ca ne suparam daca noi trimitem si ei la randul lor nu, vrem sa ajungem departe trebuie sa lucram impreuna si sa lasam deoparte invidia.
2. am obs caci colegul nostru olympiu este de acord cu unele lucruri (tin sa precizez ca doar in acest weekend am apucat sa citesc cat de cat forumul pana acum ma uitam asa fugitiv), si tin sa ii precizez ca noi trebuia sa castigam serverul trecut (am fost primi la artefact, primi la minune lucix stie) si eu nu ma multumesc cu loc in top cum scriai "de top" si nu uita ca nu exista buni, doar cei mai buni (sper sa nu te superi pe bunicul tau olimpiule iti spune pt ca tine la tine si vrea sa iti fie bine).
3. eu consider ca ar trebui sa facem pushing pe lucix chiar daca multi vor spune ca e tarziu (niciodata nu e tarziu).
cam atat si scuze la mesajul meu lung
perspectiva mareata serverul acesta...daca nu! Nu are rost sa mai continuam, spun clar in maxim 2 luni am sa revin cu un mesaj pe forum si am sa imi spun parerea in legatura cu aliantza...pana una alta darklord astept niste MM de la tine ... asa de linistie e in aliantza...toti o duc bine nu vrea nimeni def? nu atacam in masa pe nimeni? nu pui niste obiective pt jucatori din aliantza...etc
Tin sa precizez ca incerc sa ajut.
spor si respect for all the heros here, mult succes!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Dum 13 Mar - 11:15

bunicu a scris:.pana una alta darklord astept niste MM de la tine ... asa de linistie e in aliantza...toti o duc bine nu vrea nimeni def? nu atacam in masa pe nimeni? nu pui niste obiective pt jucatori din aliantza...etc

Salutari , si incep prin a spune ca fiecare opinie conteaza mai ales cele critice.

Nu prea am dat mm-uri deoarece nu prea au fost motive . Def la stadiul asta nu prea merge facut iar pentru atacuri am vorbit prin mesaje private catre cei care au trupe off (vezi vio1805). Da, de acum impunem si targhete de atins , targhete de dezvoltare si targhete de armata .
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum 13 Mar - 23:08

bunicu are dreptate in felul lui la ce spune aici :"am obs caci colegul nostru olympiu este de acord cu unele lucruri (tin sa precizez ca doar in acest weekend am apucat sa citesc cat de cat forumul pana acum ma uitam asa fugitiv), si tin sa ii precizez ca noi trebuia sa castigam serverul trecut (am fost primi la artefact, primi la minune lucix stie) si eu nu ma multumesc cu loc in top cum scriai "de top" si nu uita ca nu exista buni, doar cei mai buni (sper sa nu te superi pe bunicul tau olimpiule iti spune pt ca tine la tine si vrea sa iti fie bine)" asa este exista doar cei mai buni, si recunostinta doar dupa moarte, esenta nu era ca ca vroiam sa ajung "in top" sau aproape "de top" eu am vrut sa arat ca acei oameni care conduceau imi inspirau incredere si ca imi doream sa le arat ca am potential si mai mult pt mine am vrut sa arat ca pot mai mult, si cred ca ai inteles putin gresit, eu nu am jucat pt top, eu am jucat pt echipa, si am tras pt echipa nu pt a fi in top, am vazut destule cazuri de lupi singuratici care condusi de numarul soldatilor si de orgoli personale au facut fix 0, si cand joci intr-o echipa nu trebuie sa fie bine numai unui singur om trebuie sa le fie bine la toti, eu asa cred, pt ca altfel la un om ii este bine si ceilanti sunt asa si asa, mai exact privesc de pe margine cu acel om creste, poate gresesc, asta este parerea mea...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum