Goodbye

In jos

Goodbye

Mesaj  Vizitato la data de Lun 25 Iul - 0:35

imi pare rau sa va anunt da probabil saptamana asta contul inexistentul va deveni inexistent.
timpul nu ne mai permite sa jucam cum am vrea. e prea greu de tinut contul asta in 2 oameni si decat sa jucam cu jumatati de masura mai bine nu mai jucam deloc. am incercat sa gasesc un sitter/coplayer da nimeni nu vrea sa isi bata capul cu contul asta...
mi-a facut placere sa joc alaturi de voi
multa bafta

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Re: Goodbye

Mesaj  comisaru la data de Lun 25 Iul - 7:27

Daca asa ati inteles voi sa jucati , tradand increderea acordata de conducere, colegi si prieteni , e pacat .
Altii trag din greu sa faca fata solicitarilor dar acest cont se retrage ca nu a mai gasit un coplayer sau sitter............. ce scuza copilareasca.

la revedere
comisaru
Druider
Druider

Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun 25 Iul - 8:21

ba ti-l dau tie o saptamana si mai vorbim apoi.
ti-e usor sa vorbesti
sa te vad cum stai tu singur pe un cont ca asta. am stat zile intregi cu -200k pe 2 sate. te trezesti tu noaptea sa dai npc-uri sa nu moara trupele?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun 25 Iul - 13:10

catre comisaru: si cu inexistentul ti s-au aprins calcaiele? astfel de raspunsuri dai tu ?

iti este usor sa dai cu flitt si sa spui la revedere
cum a zis si inexistentul, de ce nu intri 1 saptamana la el sa vezi cum merge treaba? sa vezi evolutie...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun 25 Iul - 14:08

lidtm a scris:catre comisaru: si cu inexistentul ti s-au aprins calcaiele? astfel de raspunsuri dai tu ?

iti este usor sa dai cu flitt si sa spui la revedere
cum a zis si inexistentul, de ce nu intri 1 saptamana la el sa vezi cum merge treaba? sa vezi evolutie...

lasa-l in pace
cainii latra caravana trece

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  mAn0l3 la data de Lun 25 Iul - 14:44

oferiti solutii sau alternative oameni buni, nu mai criticati atat...! si da, ma refer la toti, nu numai la Comisaru.
mAn0l3
Pedestru
Pedestru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/06/2011
Varsta : 30
Localizare Localizare : Romania

Sus In jos

Mesaj  SPEEDY000 la data de Lun 25 Iul - 15:11

inexistentul a scris:imi pare rau sa va anunt da probabil saptamana asta contul inexistentul va deveni inexistent.
timpul nu ne mai permite sa jucam cum am vrea. e prea greu de tinut contul asta in 2 oameni si decat sa jucam cu jumatati de masura mai bine nu mai jucam deloc. am incercat sa gasesc un sitter/coplayer da nimeni nu vrea sa isi bata capul cu contul asta...
mi-a facut placere sa joc alaturi de voi
multa bafta

daca iti stergi contul,te poti distra pe al meu,in calitate de coplayer
ce zici?
SPEEDY000
Calaret fulger
Calaret fulger

Reputatie : 6
Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 34
Localizare Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  mAn0l3 la data de Lun 25 Iul - 16:02

ai 3 sate omule! Smile))
mAn0l3
Pedestru
Pedestru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/06/2011
Varsta : 30
Localizare Localizare : Romania

Sus In jos

Mesaj  bnk la data de Lun 25 Iul - 17:45

ok, este alegerea ta sa dai delete

intrebarea este ce faci cu artefactul?

bnk
Pedestru
Pedestru

Reputatie : 3
Data de inscriere : 11/01/2011

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Lun 25 Iul - 19:14

Ceea ce nu ai inteles tu e ca eu sunt continuu sitter pe la toti cei care au probleme, si unii imi lasa si parola sa intru de pe alte calculatoare fiindca pleaca in concediu.
Una e sa stai ca sitter doar pe un cont si alta e sa te adaptezi in fiecare zi la situatia mai multor conturi, unele chiar atacate sau cu minus mare la hrana.
Aceea remarca facuta de mine a fost facut pentru a te provoca si sa nu dai delete la cont. Macar asa ai un motiv sa joci.
Si da, daca este nevoie , voi sta si la tine ca sitter cateva zile, desi asta va fi doar temporar, fiindca tie iti trebuie in afara de coplayer si 2 sitteri activi si de incredere.
comisaru
Druider
Druider

Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun 25 Iul - 20:29

pai am -140k fara defense si ganditi-va ca mereu artefactu e atacat. sunt fakeuri dar trebuie tinut defense ca nu se stie. daca la minusu ala mai ti si defense nu mai dormi noaptea ca mereu trebuie sa bagi crop...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Lun 25 Iul - 20:58

eu nu inteleg o treaba? de ce ai anuntat ca dai delete?
de obicei cei care fac acest lucru , le pare rau si poate le e si rusine de faptul ca lasa camarazii si prietenii in urma (asta o spun din proprie experienta) ...in nici un caz nu ies pe post sa anunte acest lucru , decat daca incearca sa obtina ceva cu acest lucru ...sau poate crezi ca vor fi semnate memorii catre Presedintele Romaniei pentru a incerca sa faca ceva sa te convinga sa anulezi stergerea...

Probabil ca nu stii dar mai sunt jucatori in situatia ta , cu minus mare din cazuza armatei ...dar au gasit solutii...

Bineinteles ca stergerea contului "inexistentul" este o pierdere pentru GDN ...poate mai mult sau mai putin ca alte conturi care s-au sters sau se vor sterge ...dar , stergerea contului este un act de lasitate , asemuit cu "sinuciderea" daca se poate compara , deci nu este un act de curaj ...inca o data spun ca vorbesc din experienta deoarece si eu , serverul trecut am sters contul ...si chiar si in ziua de astazi la aproape un an de atunci imi pare rau pentru gestul ce l-am facut atunci.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun 25 Iul - 22:18

Eu am fost sitter la inexistentul pentru o zi si ceva (m-a rugat) si vreau sa spun ca este un cont foarte "high maintenance", inca de pe vremea cand alti jucatori de top aveau armata de 10-11k crop (el avand mult mai mult Very Happy). Imi pare rau ca s-a ajuns la asta, dar, SPER totusi sa mai gasesti pe cineva care sa-ti vegheze contul. La ce ai tu pe contul ala, ar fi mare pacat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun 25 Iul - 22:51

@lord dark

eu mi-am luat ramas bun pe forum pt ca in lunile astea in care am jucat am interactionat cu foarte multi oameni si mi se pare de bun-simt sa imi iau adio de la ei
stai linistit ca nu vreau nimic
in fine puteti bloca topicul ca vad ca sunteti 2-3 "lideri" la care va sare tandara orice a zice omul. imi pare rau ca las cativa prieteni in urma da cand ies persoane ca tine si ca, comisaru sa isi dea cu parerea nici nu imi vine sa ma uit in urma. vroaim sa las contul la altcineva dar, probabil, o sa il sterg dupa postul tau. mai astept un raspuns de la cineva si in functie de asta vad daca mai raman sau nu
numai bine

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  alan_dala la data de Lun 25 Iul - 23:12

Eu nu cred ca e cazul ca la mai bine de jumatate de server, cu un cont cu atata munca depusa sa dai delete. Iti zic din propirie experienta, nu la travian, ci la triburile, ca si acum imi pare rau de ceea ce am facut ca eram pe val bine de tot. Gandeste-o mai mult, nu actiona la impuls si termina serverul asa cum l-ai inceput.
alan_dala
Calaret fulger
Calaret fulger

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 39
Localizare Localizare : Bacau

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Lun 25 Iul - 23:51

inexistentul a scris:@lord dark
da cand ies persoane ca tine si ca, comisaru sa isi dea cu parerea nici nu imi vine sa ma uit in urma.

cu ce au deranjat parerile mele ? cu faptul ca te-am facut las? Ce trebuie sa facem ...atunci cand e greu sa dam toti delete?
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  SPEEDY000 la data de Mar 26 Iul - 1:10

inexistentul a scris:@lord dark

eu mi-am luat ramas bun pe forum pt ca in lunile astea in care am jucat am interactionat cu foarte multi oameni si mi se pare de bun-simt sa imi iau adio de la ei
stai linistit ca nu vreau nimic
in fine puteti bloca topicul ca vad ca sunteti 2-3 "lideri" la care va sare tandara orice a zice omul. imi pare rau ca las cativa prieteni in urma da cand ies persoane ca tine si ca, comisaru sa isi dea cu parerea nici nu imi vine sa ma uit in urma. vroaim sa las contul la altcineva dar, probabil, o sa il sterg dupa postul tau. mai astept un raspuns de la cineva si in functie de asta vad daca mai raman sau nu
numai bine

nu ar trebui sa te lasi influientat asa,de oricine
fruntea sus si sper,de dragul confederatiei,sa te razgandesti
la ce s-a scris despre contul tau,jos palaria ca ai ajuns unde ai ajuns
si pe mine ma bate,uneori,gandul sa imi sterg contul
chiar daca e doar un joc,e pacat sa nu mergi mai departe,avand in vedere timpul investit in el si nervii facuti,uneori,de unele persoane
sper ca decizia pe care o vei lua sa fie cea buna
sper sa nu-ti dai pumni in cap multa vreme de acum incolo,regretand decizia luata in pripa
SPEEDY000
Calaret fulger
Calaret fulger

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar 26 Iul - 9:59

OMUL FACE CE VREA E CONRUL LUI PANA LA URMA
sigur el nu vrea sa stearga contul dar poate nu mai are timp sau cum a zis el daca are -140k
si nimeni nu il ajuta
pote daca sar trimite hrana unde are nevoie nu ar mai sterge

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 26 Iul - 10:48

daca vrea sa ramana i se pot gasi garaje ...mai ales ca promisese un hammer
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  kabo la data de Mar 26 Iul - 13:56

ma bag si eu in seama si intreb urmatorul lucru. de ce nu te opresti din facut armata pt ww si incepi sa ataci capitale? cu siguranta vor face def se va pierde din armata si mai scapi de minus :d
Adica preferi sa stergi contul decat sa dai atacuri pe capitale cheie din NE?

kabo
Scutier
Scutier

Data de inscriere : 28/02/2011

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar 26 Iul - 23:40

Lord Dark a scris:daca vrea sa ramana i se pot gasi garaje ...mai ales ca promisese un hammer

ia zi prietene tot armata aia de 3000 trupe cu care atacai in SW NW-L o ai sau ai mai evoluat? la cum joci tu nu ma mir ca ai timp destul si pt alte chestii in afara de travian si iti permiti sa joci singur pe cont. eu nu am si prefer sa renunt la travian decat la alte chestii mai importate. nu mai pot sa ma trezesc la fiecare 2 ore sa dau npc-uri de crop noaptea daca-s atacat din NE. si acum am 19 sate, nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi la 30-40.
vorbesti aiurea si in necunostinta de cauza si ma abtin cu greu sa nu te trimit stii tu unde. altceva in afara sa agiti apele pe forum nu te-am vazut facand in lunile astea cat am jucat cu voi.
eu mi-am luat la revedere de la anumite persoane, dar tu vad ca le stii pe toate. ti-am cerut eu ceva in topicul asta? Suspect
chiar am incercat sa gasesc solutii, oameni care sa vina cu noi pe cont. ce sa fac daca am jucat doar pe comx (chiar pt a evita tigania de pe serverele romanesti de care se pare ca nu esti strain) si nu am pe cine sa aduc aici? sau am dat mesaje la toti liderii din cadran sa intreb daca nu stiu oameni sa iau cu noi pe cont? de vreo luna increrc sa fac ceva da nu prea-mi iese nimic, am tot tras de timp in speranta ca o sa gasim o solutie dar nu o mai putem lungi... Sad

contul o sa ramana pe server, noi nu.
puteti bloca topicul. o sa sterg contul de pe forum
numai bine la toata lumea.
domnii comisaru si lord dark sa ma scuze ca am indraznit sa imi iau ramas bun...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mier 27 Iul - 0:53

ma chiunui si eu cum pot dar macar sunt corect si nu fac intelegeri cu adversarii ....iar daca doreai sa iti iei ramas bun si nu urmareai altceva ...inca nu imi dau seama ce ...ramas bun ai fi putut sa iti iei prin mesaje private si nu aici pe forum . Nu cred ca se organizeaza meciuri de retragere ... nici pentru cei care merita.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 27 Iul - 1:05

Lord Dark a scris:ma chiunui si eu cum pot dar macar sunt corect si nu fac intelegeri cu adversarii ....iar daca doreai sa iti iei ramas bun si nu urmareai altceva ...inca nu imi dau seama ce ...ramas bun ai fi putut sa iti iei prin mesaje private si nu aici pe forum . Nu cred ca se organizeaza meciuri de retragere ... nici pentru cei care merita.

poate pana la sfarsit de server te destepti si iti dai seama ce urmaream. hai ca nu vreau sa ma tiganesc cu tine ca nu are sens
oricum de te chinui un pic iesi pe locul 1. la cel mai activ postator al lunii Laughing Laughing Laughing

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  SPEEDY000 la data de Mier 27 Iul - 14:35

constat ca multi stiu sa critice,sa se ratoiasca sau sa se bata cu pumnii in piept
oare cati dintre cei care au postat aici au venit cu solutii?cati dintre noi,cei care am postat,au incercat sa-l incurajeze pe inexistentul,sa il motiveze ca sa continue sa joace alaturi de noi?
poate ca ma bag ca musca in ...... calului,poate ca jenez pe multi cu acest mesaj,insa cine se deranjeaza sa trimita hrana,cat de putina,coechipierului nostru,inexistentul?
colegul nostru are nevoie de sprijin,nu de discutii inutile...
SPEEDY000
Calaret fulger
Calaret fulger

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 27 Iul - 14:55

stai linistit ca nu am nevoie de nimic. s-a rezolvat...intr-un fel

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 27 Iul - 15:08

si nu mai stergi contul?????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier 27 Iul - 21:34

Cred ca a facut ce era mai bine ptr el!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  meme_cocutza la data de Joi 28 Iul - 20:42

Problema a fost solutionata intr-un mod mai mult decat amiabil , prin urmare imi rezerv dreptul de a declara acest topic INCHIS .

Calaret fulger

Reputatie : 10
Data de inscriere : 19/12/2010

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum