Restructurare GDN

In jos

Restructurare GDN

Mesaj  Adi la data de Mar 17 Mai - 12:31

Vreau sa propun si sa discutam pe tema asta un regulament ad-hoc pe care sa il intocmim, rescpectam si propagam in toate wing-urile si aliantele GDN.

eu am 6 puncte pe care le dau spre dezbatere:

- reducerea numarului de wing-uri prin: fuzionarea celor existente si eliminarea jucatorilor inactivi si care nu cresc suficient.
- inchiderea sesiunii de recrutari la toate aliantele. cine a avut ceva de spus pana acum, a intrat de mult in una din aliante. oricum, peste 2 saptamani se lanseaza artefactele si se vor opri inscrierile. cine vrea sa se transfere dintr-o alianta in alta, e liber sa o faca cu acordul liderilor de aliante/winguri in care sunt.
- jucatorii inactivi pot fi farmati, indiferent in ce alianta sunt, in cazul in care nu sunt exclusi de liderii lor .
- interzicerea atacului cu catapulte impotriva fermelor. fara alte comentarii. sunt destui jucatori de weekend care dau delete, cand se trezesc fara cladiri si fermele incep sa fie tot mai rare si tot mai curtate.
- sa se permita orice spionaj, catre oricine din confederatie. daca se gasesc hambare pline si sub 5 trupe in sat ... farmingul e liber
- propunerea unui regulament care sa fie discutat cu liderii SW si acceptat punctual la nivel de vest reunit.

Orice alta propunere este binevenita, atata timp cat duce ameliorarea situatiei actuale in care suntem sufocati de numarul mare de ferme si inactivi din randurile GDN
timpul trece ... n-as vrea sa ajungem intr-un punct al serverului in care sa spunem ca am fi putut face ceva si am ratat ocazia.
Adi
Lider GDN
Lider GDN

Reputatie : 23
Data de inscriere : 08/02/2011
Varsta : 104
Localizare Localizare : ro

Sus In jos

Re: Restructurare GDN

Mesaj  Vizitato la data de Mar 17 Mai - 16:47

GDN a scris:
-. oricum, peste 2 saptamani se lanseaza artefactele si se vor opri inscrierile.
Foarte deacord cu tine insa am doua remarci de facut:artefactele se introduc la 130 de zile de la start in t4 ,discutarea cu sw nu cred ca ar fi de vreun folos,la urma urmei nu ei trebuie sa dicteze ceva la noi sau invers.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  comisaru la data de Mar 17 Mai - 19:12

- sa se permita orice spionaj, catre oricine din confederatie. daca se gasesc hambare pline si sub 5 trupe in sat ... farmingul e liber

Aici nu sunt de accord, fiindca multi dintre noi tin doar spioni pe satele secundare si au ceva resurse pe care la cara pe satul cu armata. Sunt de accord cu hannibal la cele doua obiectii.
In rest ar fi ok.
Se cere o restructurare si micsorarea numarului de jucatori din randurile GDN.
comisaru
Druider
Druider

Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Mesaj  Lord Dark la data de Mar 17 Mai - 20:53

si eu sunt total de acord cu GDN(traviuser) , poate mai putin cu transferul jucatorilor fara acordul liderilor dintr-un wing in altul , sa nu stirbim din autoritatea liderilor sau sa incepem sa facem curte jucatorilor din alte aliante ....dar din punctul meu de vedere se poate trece peste asta.

Oricum e clar ca lasam in aliantele GDN multi jucatori care chiar nu aduc nici un folos , in afara faptului ca suntem multe aliante si de aici multi lideri orgoliosi sau "mama ursoiaca" cum le spunea meme.
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Mesaj  mytusin la data de Mar 17 Mai - 23:33

De acord cu restructurarea numarului de jucatori si organizarea celor ramasi, de aceea, cei care vor sa joace, sa ramana, cei care nu si sunt jucatori de Week_End....FERME.
- Cum spunea si travi, miscarea trupelor se va face si daca se va face doar cu acordul liderilor si cat mai zonal, gasesc ca asa ar fi normal.
- Asta cu spionajul nu cred ca este o solutie viabila, deoarece, greseli sau nu vor fi si vom avea scandaluri aiurea. Consider ca urmarirea lor pe analyzer indeajuns si ne vom putea da seama de nivelul de activitate al lor pe cont.
- Ce mai facem cu regulamentul artefactelor?, il mai implementam odata? ca trece timpul si o sa fie haos cu ele.

Calaret fulger

Reputatie : 5
Data de inscriere : 22/12/2010
Varsta : 46

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum