2010

In jos

Re: 2010

Mesaj  mytusin la data de Mier 2 Feb - 18:52

Putem spune aici ca dupa acest server pana la urma am castigat ceva, si mai precis cativa jucatori buni care au ramas pe baricade pana la sfarsit si asta spune fffoarte mult de caracterul acestor oameni, oameni pe care te poti baza.
mytusin
Calaret fulger
Calaret fulger

Reputatie : 5
Data de inscriere : 22/12/2010
Varsta : 46

Sus In jos

Re: 2010

Mesaj  doka_gdn la data de Mier 26 Ian - 23:34

Am inceput serverul cu foarte putini jucatori de pe fostul , dintre care :
Mytusin, doka_gdn, meme_cocutza pe contul mikeds , lord dark , kklamal , comisaru , alan_dala , zanzibar , p_goku , dessus , connan barbaru {spaghy de pe fostul server} . Mai tarziu din fosta echipa ni s-a alaturat si zeno care era initial prin alta alianta .
Am fost din start 2 aliante – GDN si GDN LORD {transformata mai apoi in urma unor fuziuni in GDN NEW – cu lider comisaru si apoi – lord dark si vindicator alaturi de comisaru .
O alta alianta a fost GDN 1 , creata de traviuser, ajutat de alan_dala , care si-a facut mai apoi si un wing , numit tot GDN 1 la momentul respectiv .
Am mai creat un wing GDN RA , condus de cozmi , si mai apoi si de scourge si solomon in urma unor fuziuni si a renuntarii multor lideri temporari din ea .
De asemenea am mai avut aliantele : GDN F , GDN OFF , GDN TM , GDN * si GDN 1 si GDN WIDE .
La final eram doar : GDN , GDN NEW , GDN RA , GDN* . Nu voi pune in aceasta lista de final aliantele gdn off – devenita off exact cand s-a terminat serverul , fear {fosta gdn f} si supreme { fosta gdn tm }.
Am avut un singur WW , tinut de alan_dala .

Am inceput serverul foarte entuziasti , desi eram evident intr-o formula mai slaba decat la finalul celui trecut prin lipsa unor jucatori foarte importanti : thony88 , ursu , barbaritza , vali2000, muca , potaissa , ati , zar , drakoo { & daiwa} , pasnicul , g&a . Desi initial parea ca ne merge bine inca de la inceputuri am avut 3 probleme :
- incercarea de tradare a unui lider din new moon , care s-a terminat prin excluderea lui comisaru din alianta respective pe care tocmai o transformase in GDN NEW , si creeare unei alteia , timp in care s-au mai pierdut cativa jucatori de acolo desi problema a fost rezolvata in cateva zile
- neintelegerea cu o alianta din cadran – numita united {care mai apoi a fuzionat cu “aliatii “ nostri – titans , devenind mai apoi war , si refuzand sa devina wing GDN au devenit wing bushido , mai exact bushido+ pt ca apoi la final in urma unor dispute sa devina ally o {daca nu ma insel , deoarece e o denumire pe care au purtat-o putin timp si nu retin exact } – oricum , din acea neintelegere a rezultat un inamic destul de puternic in cadran { si cu niste baze si in ne } , care ne-a incurcat enorm
- disputa dintre GDN F si GDN WIDE , in care am mers pe cartea GDN F , pierzand astfel alianta GDN WIDE , care ulterior a devenit war , si mai apoi bushido {iar mai apoi s-a desfiintat , fuzionand cu bushido + }

Aliantele facute pe acest server pot spune ca au fost inutile :
- alianta cu titans , inutila deoarece in afara de faptul ca ignorau orice rugaminte de a se limita la cadranul lor si anume ne , recrutau si in nv , si mai apoi au fuzionat cu united
- alianta cu phoenix din ne – deoarece phoenix-ul s-a destramat foarte repede si la final ramasesera doar 2 aliante
- alianta cu new age , unde din nefericire majoritatea liderilor au dat delete lasand in urma cateva aliante scindate
Legat de schimbarile aliantelor {gen fear , off , si supreme } doresc sa spun doar ca de aceea am luat hotararea de a incepe din start 4 aliante conduse doar de oameni de incredere si care vor lupta pt GDN indiferent de situatia serverului , deoarece consider , cel putin din punctul meu de vedere ca pt fiecare din ei , inseamna totusi ceva aceasta alianta in cariera lor in travian iar orice alta alianta pe care o vom forma pe parcursul serverului va avea exclusiv statutul de wing defensiv, indiferent de turnura pe care o ia serverul .
La ww , finalul a fost unul previzibil , bushido a castigat in fatza unor 3 confederatii macinate de razboaie interne si neintelegeri , care nu au putut rezista in fatza unei echipe de acea talie . Desi pare penibil ca 3 cadrane nu au putut invinge unul singur pot aduce cateva argumente :
- phoenix nu a controlat niciodata tot cadranul de ne , la ei fiind si o parte din war si 2 aliante wa gf – toate 3 devenite mai apoi bushido
- phoenix nu a avut lider o buna perioada din server , iar apoi treptat s-a divizat pana au ramas doar 2 aliante { ww-ul lor a fost tinut de gorgona }
- new age a avut initial o ruptura cu o alta alianta , iar mai apoi tot felul de conflicte cu grupuletze de jucatori – care au dus la dispute intre lideri .
- new age a avut de asemenea niste mari probleme tehnice {desfiintarea intr-o noapte fara explicatie a aliantei } fapt care a generat dispute cu echipa travian , si o serie de delete-uri printre lideri
- noi am avut acel razboi constant cu war , in care ne-am pierdut multe trupe
- noi am avut enorm de multe dispute interne – dovada ca la final 3 aliante au skimbat numele {gdn f , gdn off si gdn tm } iar pe parcurs au fost multe episoade de acest gen
- cele 3 confederatii care la un moment dat formau TRIO {gdn + new age + phoenix } nu au avut nici stabilitate , nici nu am pastrat intre noi legaturi stranse , ba in unele cazuri ne-am bagat efectiv unii peste altii , ba cu mass-uri , ba cu aliante luate , fapte ce au dus la si mai mari dificultati de a ne comporta ca o alianta .
- Toate acestea pe fundalul ca luptam impotriva uneia din cele mai bune aliante de pe RO {nu am de gand sa zic cea mai buna , deoarece nu consider ca la travian poti spune asa ceva} – o alianta foarte bine inchegata , cu obiective clare , cu grup de lideri care nu se certau , si care toti urmareau acelasi scop si acelasi drum , nu fiecare de capul lui

Totusi desi serverul a fost in asa fel , pot spune ca am mai gasit cativa oameni foarte buni si am pastrat in continuare si cativa din echipa veche . In continuare ii voi aminti pe cativa din ambele categorii {ne exclud pe noi 3 de pe lista , deoarece am jucat pe un singur cont } :
Hamilton ;Traviuser;Alan_dala;Dessus;Zanzibar;Comisaru;Vindicator ;Lord dark ; Kklamal;Connan Barbaru; Blestem;Morocanosul;Mynu_eu;Gustivarasti; Valentinotown;Macabre;Alexlll;Cozmi;Solomon;Scourge;Resident_evil;
Vlad73;Yo4_75;Gjc;Thejackal;Usturoi;Dandy1;Poh;Iepurash;Ordinaru;taipan;
Atos;rolanditzu

{daca am omis pe cineva din aceasta lista , imi cer scuze , dar nu am retinut chiar pe toata lumea }

Din fericire o mare parte din acestia vor continua alaturi de noi si pe acest server pe care speram sa facem o figura mult mai buna decat pe precedentul .

doka_gdn
Calaret fulger
Calaret fulger

Reputatie : 22
Data de inscriere : 28/11/2010

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum